روز بسیج مستضعفان تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی

۱۳۹۴/۰۹آذر/۰۵ - ۱۴۳۷/۰۲صفر/۱۴ - Nov11 26, 2015 - :: ( IRST )

* رسالت بخش پژوهش انجام تحقیقات هدفمند و نیاز محور است.

جستجو صورتجلسات جستجو برای:
[ Ctrl+Space ]
تغییر زبان
[ + ]
فاصل کلمات کلیدی متعدد
تاریخ:
[ صورتجلسات پژوهش ]
رکورد ۱ تا ۱۵ از ۲۹۴ صفحه  ۱  |  ۲  |  ۳  |  ۴  |  ۵  |  ۶  |  ۷  |  ۸  |  ۹  |  ۱۰  |  ...  $ >
مورخ: ۱۳۹۴/۰۸/۰۵

جلسه روز سه‌شنبه ساعت 14 با نام خدا آغاز گردید. ابتدا آقای دکتر میرحسینی ضمن تاکید در خصوص اهمیت و ضرورت برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در هفته پژوهش و فناوری، افزودند از آنجا که برگزاری و شرکت فعال در این نمایشگاه می تواند ملاکی جهت ارزیابی دانشگاهها باشد، این امر می تواند در رتبه‌بندی و تخصیص اعتبار دانشگاهها موثر باشد لذا معاونین پژوهشی دانشکده‌ها می‌توانند ضمن دیدن کاتولوگ نمایشگاه در سالهای قبل، ایده‌های جدید و دستاوردهای موجود در دانشکده را به این معاونت ارسال فرمایند.
سپس آقای دکتر نجفی مدیر دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه، ضمن توضیح در خصوص نحوه‌ی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، افزودند فرم ثبت نام مشخصات دستاوردهای قابل ارائه در نمایشگاه روی وب گاه نمایشگاه موجود است که معاونین می‌بایست مشخصات دستاوردهای قابل ارائه در نمایشگاه را در آن تکمیل فرمایند.
در این جلسه همچنین آقای دکتر مرادی ضمن بیان وضعیت امتیاز گرنت سال 93، گزارشی تحلیلی-مقایسه‌ای در خصوص امتیازات کسب شده توسط هر یک از اعضاء هیات علمی و وضعیت هر دانشکده، بیان نمودند.
مصوبات جلسه:
-طرح پژوهشی خانم دکتر مریم السادات فیاضی تحت عنوان "رویکردی شناختی به مفهوم همپایگی در گویش گیلکی" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی و مقاله ارائه شده در همایش خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر سیدابوالقاسم میرروشندل تحت عنوان "بکارگیری تکنیک های پردازش تصویر و داده کاوی جهت افزایش میزان باروری با انتخاب اسپرم مناسب در چرخه های لقاح مصنوعی" با توجه به داوری گزارش نهایی و مقاله چاپ شده در نشریه خاتمه یافته اعلام گردید.
-مقرر گردید معاونین پژوهشی دانشکده‌ها بهمراه اساتید علاقمند از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری در هفته پژوهش و فناوری سال 94، بازدید بعمل آورند.
-مقرر گردید معاونین پژوهشی دانشکده‌ها تا پایان هفته آینده برنامه‌های هفته‌ی پژوهش داخل دانشکده را به حوزه ارسال فرمایند.
-مقرر گردید معاونین پژوهشی دانشکده‌ها به نحو مقتضی به اطلاع اعضاء هیات علمی دانشکده که علاقمند به شرکت در جشنواره پژوهشگران برتر استانی هستند برساند که کلیه فعالیتهای پژوهشی 4 سال ساله خود را آماده نمایند تا به به محض مشخص شدن آیین‌نامه‌، پرسشنامه ها را تکمیل نموده به همراه مدارک در اختیار کارگروه مربوطه قرار دهند.
-مقرر گردید آقایان دکتر رضا انصاری خلخالی در گروه فنی و مهندسی، دکتر رحیم رمضانی نژاد در گروه علوم انسانی، دکتر نوید قوی حسین زاده در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، به عنوان پژوهشگران برتر دانشگاه گیلان به وزارت علوم تحقیقات و فناوری معرفی شوند.
-مقرر گردید اعضاء هیات‌علمی دانشکده ها در فرم قرارداد گرنت که حداکثر تا هفته آینده در سامانه داده پردازی معاونت پژوهشی قرار می گیرد عنوان طرح خود را وارد نموده در 4 نسخه پرینت گرفته و امضا نمایند. معاونین پژوهشی دانشکده‌ها نیز پس از جمع‌آوری قراردادها آنها را جهت تایید نهایی به حوزه‌ی معاونت پژوهشی دانشگاه ارسال فرمایند.
-مقرر گردید اعضاء هیات‌علمی با سابقه‌ی کمتر از سه سال (از تاریخ استخدام 1/1/92) و اعضاء هیات‌علمی که دانشجوی تحصیلات تکمیل ندارند و یا مجری تحصیلات تکمیلی نیستند، در صورت تمایل به جای گرنت، یک طرح پژوهشی داخلی ارائه نمایند. سقف اعتبار این طرحها بر اساس ماهیت طرحها، نظری 20 میلیون ریال، تجربی 40 میلیون ریال و نیمه تجربی 30 میلیون ریال می باشد. این اعتبار فقط برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی و حق الزحمه همکاران اجرایی در نظر گرفته شده و مجری هیچگونه حق‌التحقیقی دریافت نمی‌کند. ارائه طرح پژوهشی داخلی فقط برای یکبار برای این افراد امکان پذیر می‌باشد.
-مقرر گردید برای دریافت گرنت سال 94، حداقل امتیاز 6 باشد.


مورخ: ۱۳۹۴/۰۷/۲۱

جلسه روز سه‌شنبه ساعت 14 با نام خدا آغاز گردید. ابتدا در خصوص ضرورت تهیه آیین‌نامه کارگاهها در دانشگاه بحث و تبادل نظر شد و نهایتا با تهیه و تصویب یک آیین نامه جامع موافقت بعمل آمد همچنین در این خصوص مقرر گردید آقای دکتر نورسته معاون محترم دانشکده تربیت بدنی با همکاری سرکار خانم سبحانی، نسخه نهایی آیین نامه را تهیه فرمایند تا در جلسه آتی شورای پژوهشی دانشگاه مصوب گردد.
همچنین تفاهم نامه با موسسه بین المللی تحلیل کاربردی سیستمها (یاسا) و تفاهم نامه بین بنیاد ملی علم ایران و بنیاد علوم بنیادین روسیه، جهت اطلاع اعضاء شورا قرائت گردید.
سپس آقای دکتر مرادی ضمن اشاره به مصوبه هیات رئیسه دانشگاه در خصوص دستورالعمل پژوهانه(گرنت) سال 94، موارد زیر را بیان نمودند:
-به منظور تسریع در روند پرداخت، به اطلاع اعضاء محترم هیات علمی برسانید عناوین طرح پژوهانه خود را آماده نموده تا پس از تعیین امتیازات در اسرع وقت قراردادهای پژوهانه در چهار نسخه تهیه گردیده به این حوزه ارسال گردد.
-جهت ثبت امتیازات کتب اساتید که در خارج دانشگاه کتاب خود را به چاپ رسانیده‌اند، دانشکده‌هایی که تا کنون اقدام ننموده‌اند، حداکثر تا پایان هفته کتابهای مربوطه را به این حوزه ارسال فرمایند.
-اعضاء هیات علمی جدید (با سابقه کمتر از سه سال) و اساتیدی که تمایل دارند قرارداد گرنت آنها جزء طرح پژوهشی داخلی محاسبه گردد پروپزال خود را تهیه نموده به معاونت پژوهشی دانشکده تحویل نمایند. معاونین پژوهشی دانشکده پس انجام مراحل داوری، پروپزال را همراه با صورتجلسه شورای پژوهشی دانشکده به این حوزه ارسال فرمایند.
همچنین با توجه به در پیش بودن هفته پژوهش و فناوری سال 94، موارد زیر مطرح شد:
-از آنجا که شرط داشتن طرح پژوهشی خارج از دانشگاه از آیین نامه انتخاب پژوهشگر برتر کشوری لغو گردیده است معاونین محترم دانشکده‌ها، عضو هیات علمی که بالاترین امتیاز را در دانشکده کسب نموده است را همراه با مدارک و مستندات مربوطه، حداکثر تا روز دوشنبه مورخ 27/7/94 به این حوزه معرفی فرمایند.
-جهت برگزاری نمایشگاه در هفته پژوهش، فهرست تجهیزات دانشکده‌ها جهت ارائه در نمایشگاه، تا پایان هفته به این حوزه ارسال گردد.
-ملاک و تعداد انتخاب پژوهشگران برتر دانشگاه، همانند سال قبل، کلیه فعالیتهای پژوهشی عضو هیات علمی مطابق امتیاز گرنت 93 می باشد. لذا معاونین محترم، کلیه برنامه‌های داخلی دانشکده را همراه با پیش‌بینی میزان هزینه‌های مورد نیاز به این حوزه اعلام فرمایند.
-دانشکده‌ها اعضاء هیات علمی که دارای موفقیتهای پژوهشی، در زمینه خاصی هستند را جهت تقدیر در هفته پژوهش به این حوزه معرفی فرمایند.

مصوبات
-طرح پژوهشی آقای دکتر مسعود وهابی مقدم تحت عنوان "بررسی تراز غلظت رادون – 222 در منازل شهر" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا مشایخی تحت عنوان "طراحی ، ساخت و مشخصه یابی سیم پیچ هلمهولتز برای تولید میدان مغناطیسی یکنواخت جهت مطالعات بیولوژیکی" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر سیدمحمد روضاتی تحت عنوان عملکرد لایه های شفاف رسانا در سنسورهای گازی با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و یک مقاله چاپ شده در نشریه و یک مقاله ارائه شده در همایش، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر مهدی رسا تحت عنوان "جداسازی و شناسایی پروکاریونهای ترموفیلیک افراطی از چشمه های آب داغ" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر محمدحسن قلی زاده تحت عنوان "مدیریت سرمایه در گردش ،عملکرد شرکت، محدودیت های مالی" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر ایرج شاکری نیا تحت عنوان "بررسی هویت ملی مذهبی دانشجویان دخترو پسر دانشگاه گیلان در سال تحصیلی 1390" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر محمد دوستار تحت عنوان "تبیین ابعاد فراموشی سازمانی و رابطه آن با ظرفیت جذب دانش در دانشگاه گیلان" با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و پذیرش چاپ مقاله در نشریه، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی آقای دکتر رضا سیمبر تحت عنوان "هویت اسلامی ، ملیت و جمهوریت در روند بیداری اسلامی" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.
-طرح پژوهشی مشترک آقای دکتر سید ولی ا...موسوی و خانم دکتر مهناز خسرو جاوید تحت عنوان "بررسی و مقایسه وضعیت استفاده از گویش ی محلی در فرزندان اقوام ساکن شهر رشت و رابطه آن با ادراک والدین" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی، خاتمه یافته اعلام گردید.

-پیرو نامه ارسالی به دانشکده معماری و هنر مبنی بر تعیین وضعیت طرح های پژوهشی زیر و پاسخ دانشکده (نامه شماره 78514/م مورخ 6/7/94 )، طرحهای پژوهشی دانشکده معماری و هنر به شرح زیر، مختومه اعلام گردید.

1-دکتر مهرداد جواهریان تعیین گونه های اصلی و فرعی ترکیب معماری
2-آقای بهرام حمیدی بررسی مفاهیم و ارزش های گرافیکی و زیبایی شناسی در تنوع تزیینات آجرکاری های دوره سلجوقی
3-دکتر یوسف امیری بررسی و تحقیق درباره تاثیرگذاری معماران مشهور معاصر بر روند و شکل گیری معماری مدرن در قرن بیستم
4-آقای محمدرضا فاروقی-دکتر ایرج برگ گل مطالعه سهم و نقش کاربری های سفرساز بازار رشت در حجم ترافیک شبکه های محدوده مرکزی
5-دکتر عباس ترکاشوند الگوی بهسازی شبکه معابر روستایی گیلان
6-دکتر حمزه غلامعلی زاده سنجش وضعیت آموزش معماری دوره کارشناسی در رابطه با میزان ارتباط دروس نظری و دروس طراحی
7-آقای علیرضا اکرمی حسن کیاده پژوهشی در انواع روشهای زیر سازی بر روی سطوح متداول در طراحی و نقاشی
8-آقای مهران ویسی پژوهشی در شیوه های اجرایی نقاشی دیواری با توجه به ویژگیهای اقلیمی و فرهنگی رشت

-با درخواست خانم دکتر صفورا اسدی مجری طرح پژوهشی "ارزیابی آلودگی خاک های شالیزاری به کادمیوم ناشی از کودهای شیمیایی" مبنی بر تمدید مدت اجرای طرح تا پایان سال 94 موافقت بعمل آمد.
-با درخواست آقایان دکتر علی چائی بخش و دکتر رضا انصاری خلخالی مجریان طرح پژوهشی "شناسایی خطای هوشمند ماشین های دوار بر اساس تحلیل فرکانسی-زمانی" مبنی بر تمدید مدت اجرای طرح تا پایان سال 94 موافقت بعمل آمد.
-مقرر شد همانند گذشته فقط کتابهایی ترجمه شوند که تاریخ چاپ آنها در 5 سال اخیر باشد مگر اینکه مترجم دلایل توجیهی کافی برای ترجمه کتابهای ماقبل ارائه نماید.مورخ: ۱۳۹۴/۰۷/۰۷

جلسه روز سه‌شنبه ساعت 14 با یاد خدا آغاز گردید. ابتدا آقای دکتر میرحسینی معاون پژوهش و فناوری ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر از حادثه‌ی جانسوز منا ابراز تاثر نمودند.
ایشان ضمن اشاره به راه‌اندازی مرکز رشد در دانشگاه گیلان و نظر به ضرورت ورود دانشگاه به فضای رقابتی خواهان توجه بیشتر اعضاء هیات علمی به طرحهای بیرون از دانشگاه شدند و افزودند هم‌اکنون با وجود قانون یک درصد اعتبارات دستگاهها و تخصیص آن به مراکز تحقیقاتی جهت انجام طرحهای تحقیقاتی، فرصت مناسبی برای اساتید فراهم شده است تا مطابق با نیازسنجی سازمانها و حوزه‌ی تخصصی خودشان اقدام به انجام طرحهای خارج از دانشگاه نمایند.
سپس آقای دکتر مرادی مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه افزودند مبلغ یک درصد اعتبارات ادارات استان گیلان طی برگه‌ای در اختیار معاونین محترم قرار داده شده است و از معاونین محترم خواستند تا ضمن دریافت پروپزال‌های مرتبط با نیاز سازمانها و با هماهنگی دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه، اقدام به رایزنی و حضور فعال در زمینه‌‌‌ی جذب طرحهای خارجی نمایند.
مشروح مذاکرات:
آقای دکتر میرحسینی خواستار برگزاری جلسه‌ای مشترک با سازمانها جهت مذاکره و کمک به تعریف اولویت‌های تحقیقاتی شدند تا روند برون سپاری طرحهای تحقیقاتی را تسریع بخشند همچنین افزودند از آنجایی که در آیین نامه‌ی جدید ارتقا انجام طرحهای تحقیقاتی خارج از دانشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اعضا هیات علمی جوان می توانند مخاطبین اصلی آن باشند و ضرورت دیگر انجام طرحهای خارج از دانشگاه را می‌توان این دانست که در آینده داشتن دانشجوی تحصیلات تکمیلی با میزان گرنت آورده اساتید محترم از بیرون دانشگاه، خواهد بود.
آقای دکتر مرادی در خصوص برگزاری هفته‌ی پژوهش و فناوری سال 94 نکات ذیل را بیان نمودند:
-آیین نامه و پرسشنامه هفته‌ی پژوهش و فناوری کشوری سال 94، ابلاغ شده است.
-تاریخ برگزاری هفته‌ی پژوهش و فناوری کشوری، 23 لغایت 25 آذرماه خواهد بود.
-مطابق بخشنامه‌ی ارسالی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزاری هفته‌ی پژوهش و فناوری در استانها یک هفته زودتر یعنی 14 الی 18 آذرماه خواهد بود که آیین نامه‌ی آن نیز از سوی وزارت علوم ابلاغ خواهد شد.
-در خصوص نحوه‌ی برگزاری هفته‌ی پژوهش استانی در ستاد استانی هفته‌ی پژوهش تصمیم‌گیری خواهد شد.
-با توجه به اینکه آخرین مهلت معرفی متقاضیان پژوهشگر برتر کشوری به وزارت علوم، 30 مهرماه است از معاونین محترم خواستند ضمن اطلاع رسانی به اساتید محترم دانشکده‌ها حداکثر تا 20/7/94 یک نفر از اعضاء هیات علمی دانشکده را که مطابق با آیین نامه‌ی انتخاب پژوهشگران برتر کشوری حائز بالاترین امتیاز شده‌اند را به این معاونت معرفی فرمایند.

مصوبات:
-با توجه به پرداخت گرنت در دانشگاه گیلان از سال 89 تا کنون و ضرورت داشتن بازخورد از روند و تاثیر آن، از آقای دکتر زالی یکی از اساتید دانشگاه گیلان درخواست شد پروپزالی در این زمینه تحت عنوان"تحلیل بروندادهای پژوهشی اعضای هیات علمی در سالهای 93-91"تهیه نمایند که این پروپزال هم‌اکنون فرآیند داوری را طی نموده است. در این خصوص مقرر شد کمیته ای مرکب از داوران و تعدادی از اعضای منتخب شورا ضمن برگزاری جلسه‌ای مجزا، در خصوص نحوه و فرآیند اجرای آن تصمیم گیری نمایند.
-با توجه به انعقاد تفاهم نامه فی‌مابین دانشگاه گیلان و صندوق حمایت از پژوهشگران در جهت جذب دانشجویان پسا دکتری مقرر گردید کمیته اجرایی مرکب از مدیر پژوهشی و معاونین پژوهشی دانشکده‌های مجری دوره دکتری تشکیل گردد.
-پرونده های ترفیع سالانه 2 نفر از اعضاء هیات علمی گروه پژوهشی گیلانشناسی که قبلا در کمیته منتخب شورا بررسی شده بود به تصویب رسید: یک ترفیع آقای دکتر عباس پناهی و دو ترفیع آقای دکتر علی رفیعی
-آیین نامه جدید ارتقا اعضاء هیات علمی، ابلاغیه از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد به منظور تسهیل در کسب امتیاز طرح‌های پژوهشی موارد زیر جهت تایید و تصویب به هیات رئیسه دانشگاه ارسال گردد.
1-اعضاء هیات علمی که با سازمانهای بیرون دانشگاه قرارداد پژوهشی مشترک دارند ولی قرارداد، منجر به درآمد برای دانشگاه نشده و دستگاه بیرونی امکانات انجام طرح پژوهشی را در اختیار اعضاء هیات علمی قرار می‌دهند، به عنوان طرح بیرونی امتیاز بگیرند.
2-طرحهای کانون خلاقیت و شکوفایی که دارای حمایت از پارک علم و فناوری هستند هم جزء طرحهای بیرونی لحاظ گردد.
3-طرحهای سفارش محور، صرفنظر از سازمان سفارش دهنده جزء طرحهای خارجی محسوب شوند.
4-اعضاء هیات علمی تازه استخدام و اعضاءهیات علمی که دانشجوی تحصیلات تکمیلی ندارند بتوانند طرح پژوهشی ارائه نمایند.
5-در صورتیکه اعضاء هیات علمی اعتبار پژوهانه خود را در قالب طرح پژوهشی با پروپزال، داوری و گزارش نهایی ارائه نمایند، به عنوان طرح داخل دانشگاه محسوب گردد.
6-پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی تحت راهنمایی اساتید در صورت جذب حمایت بیرونی طی قرارداد با دانشگاه، بعنوان طرح بیرونی محسوب شوند.
طرحهای پژوهشی
- طرح پژوهشی آقای دکتر محمدکریم معتمد تحت عنوان "مطالعه اثرات اقتصادی کشت توام برنج و ماهی بر شالیکاران استان گیلان" با توجه به داوری گزارش نهایی و پذیرش چاپ مقاله در نشریه خاتمه یافته اعلام گردید و پرداخت حق‌الزحمه به مجری و همکاران طرح، منوط به ارائه‌ی گزارش نهایی حداقل 50 صفحه‌ای و مطابق با فرمت ارائه شده در سایت معاونت پژوهشی دانشگاه خواهد بود.
-طرح پژوهشی آقای دکتر سیدسیامک اشرف تالش تحت عنوان "بررسی تجربی کاهش اندازه ذرات مواد موثر دارویی جهت افزایش کارایی ماده" با توجه به داوری گزارش نهایی و پذیرش چاپ مقاله در نشریه خاتمه یافته اعلام گردید.
-با درخواست آقای دکتر علی رفیعی جیردهی مبنی بر حذف نام ایشان، که به عنوان مجری دوم طرح پژوهشی مشترک با خانم دکتر مریم السادات فیاضی تحت عنوان "رویکردی شناختی به مفهوم همپایگی در گویش گیلکی" بودند، موافقت بعمل آمد.
-با درخواست آقای دکتر رضا حسینی عضو هیات علمی دانشکده‌ی کشاورزی مبنی بر انجام فرصت مطالعاتی در کشور استرالیا، از خرداد 1395 لغایت پایان همان سال موافقت بعمل آمد و مقرر گردید جهت طی مراحل اداری برای دبیر هیات ممیزه دانشگاه ارسال شود.
-همچنین مقرر شد بمنظور سرعت بخشیدن به روند ارزیابی کتاب، در ابتدا کتاب جهت داوری برای 2 داور ارسال گردد چنانچه نظر هر دو داور مثبت بود، جهت تصویب به شورای پژوهشی دانشگاه ارسال شود و در غیر اینصورت نظر داور سوم نیز استعلام گردد.
جلسه ساعت 16:15 با ذکر صلوات به پایان رسید.


مورخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲۴

جلسه روز سه شنبه ساعت 14 با یاد خدا آغاز گردید ابتدا آقای دکتر میرحسینی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن خیرمقدم به آقای دکتر رامین کوهی کمالی معاون پژوهش و فناوری دانشکده‌ی فنی به عنوان عضو جدید شورا، از زحمات آقای دکتر رضا صالح جلالی تقدیر و تشکر بعمل آوردند. همچنین ایشان تاکید کردند دانشکده‌ی فنی نقش متفاوتی در میان دانشکده‌های دیگر خواهد داشت چرا که این دانشکده می‌تواند حسب رشته های موجود بصورت میان رشته‌ای با سایر دانشکده‌ها در تعامل باشد.
در ادامه جلسه ضمن بحث و تبادل نظر میان اعضاء حاضر موارد زیر مصوب گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر رضا انصاری خلخالی تحت عنوان "تحلیل و بررسی رفتار مکانیکی میکروتیرها بر اساس تئوری الاستیسیته گرادیان کرنش" با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و پذیرش چاپ مقاله در نشریه خارجی خاتمه یافته اعلام گردید.
طرحهای پژوهشی
طرح پژوهشی آقای دکتر مازیار محیطی اصلی تحت عنوان "اثرات ویتامین E و C و منابع روغن در جیره جوجه‌های گوشتی برکلسترول ،پراکسیداسیون چربیهای گوشت و پاسخ های ایمنی" با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و پذیرش چاپ مقاله در نشریه خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر غلامعلی پیوست تحت عنوان "تولید چند رقم گوجه فرنگی تجاری در کشت اورگانیک" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر آرش زیبایی تحت عنوان "بررسی واکنش های ایمنی کرم ساقه خوار نواری برنج Chilo Supperssalis Walker (Lepidoptera :Pyralidae ) به قارچ های بیمار گر Beauveria bassiana ،Meterhizium anisopliae و Lecanicllium Llecanii "با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و چاپ و پذیرش مقالات در نشریات خارجی خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر مهرداد نیکوی تحت عنوان "بررسی فراوانی درختان دارای پتانسیل ایجاد خطر در جنگل های غرب استان گیلان" با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا وزیری تحت عنوان "ارتباط پلی مورفیسم Kiss I با جهش ژن با ناباروری ایدیوپاتیک" با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و مقالات ارائه شده در همایش خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر سعید مهدوی فر تحت عنوان "اثر میدان مغناطیسی عرضی روی درهم‌تنیدگی گرمایی بین اسپین ها در مدل زنجیره ی XXZ اسپین 2/1 "با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی آقای دکتر حسین پناهی تحت عنوان "پتانسیلهای کوانتومی حل پذیر و جبرنهفته در آنها" با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و مقالات ارائه شده در همایش خاتمه یافته اعلام گردید.
طرح پژوهشی خانم دکتر مژگان اکبری تحت عنوان "کاربرد روش ساده ترین معادلات اصلاح شده برای برخی معادلات مشهور" با توجه به نمره داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه خارجی خاتمه یافته اعلام گردید.
با درخواست آقای دکتر علی بانی مجری طرح پژوهشی " اثرات شوری در خصوصیات تولید مثل ماهی سفید" مبنی بر افزودن همکار جدید به نام آقای علی حق وایقان به جای آقای محمدحسین طلوعی، در طرح پژوهشی مذکور موافقت بعمل آمد.
با تسویه حساب 60 درصد گرنت سال 1393 اعضاء هیات علمی به شرح ذیل موافقت به عمل آمد.
ردیف نام و نام خانوادگی دانشکده عنوان طرح
1حبیب ا... سمیع زاده لاهیجی ؛ کشاورزی ؛بررسی تغییرات ترانسکریپتوم و ژنوم گیاهان زراعی به تنش محیطی
2 علی محمد خواه؛ علوم پایه ؛استفاده از جاذب های طبیعی اصلاح شده جهت حذف آلاینده ها از منابع آبی
3 سعید باطبی ؛علوم پایه ؛بررسی چگونگی تولید هماهنگ های مرتبه بالا و پالس آتوثانیه ای
4 مهرداد خانمحمدی ؛منابع طبیعی ؛رتبه بندی ارزشهای حفاظتی رودخانه های غرب استان گیلان
5مهران کریم پور فرد ؛فنی؛ ارزیابی رفتار مکانیکی مصالح خاکی غیرمتعارف
6رضا معصومی راد؛ علوم انسانی ؛نقش و جایگاه فرهنگ در برنامه های توسعه
7سیدموسی کافی ؛علوم انسانی ؛آسیب شناسی روانی و شخصیت

نشریات، همایشها و کارگاهها
درخصوص درخواست دانشکده منابع طبیعی مبنی بر افزایش دریافتی از نویسندگان مقالات، جهت هزینه های چاپ و ویراستاری، با افزایش مبلغ 150 هزار تومان موافقت بعمل آمد.
در خصوص درخواست دانشکده ی ریاضی مبنی بر تعیین سردبیر جدید نشریه مدلسازی ریاضی، مقرر گردید موضوع در جلسه هیات تحریریه مطرح شده تا همراه با صورتجلسه جهت تصویب به وزارت علوم ارسال گردد.
در خصوص درخواست برگزاری همایش "تجلیل و تکریم آقا سیدجلال الدین اشرف" از سوی امور فرهنگی دانشگاه، مقرر گردید ضمن مشخص نمودن اهداف و محورهای همایش و بسط آنها، کمیته علمی همایش بصورت ملی در نظر گرفته شود و موارد علمی و اجرایی همایش با هماهنگی پژوهشکده‌ی گیلانشناسی انجام شود.
با درخواست دانشکده‌ی کشاورزی مبنی بر برگزاری کارگاه آموزشی "پرورش مرغ مادر گوشتی و جوجه گوشتی" موافقت بعمل آمد.
با دخواست دانشکده‌ی علوم پایه مبنی بر برگزاری کارگاه "گروه بازبهنجارش فضای حقیقی سیستم های بس ذره ای" موافقت بعمل آمد.
در خصوص درخواست موسسه آموزش عالی مهر نیکان مبنی بر برگزاری "همایش ملی مطالعات مدیریت" با همکاری دانشگاه گیلان، مقرر گردید موضوع در جلسه گروه مدیریت دانشکده ی علوم انسانی مطرح شده تا همراه صورتجلسه ی گروه، در جلسه شورای پژوهشی آتی دانشگاه تصمیم گیری گردد.
کتابها
با تجدید چاپ چهارم همراه با تجدید نظر و اضافات، کتاب "پرورش مرکبات در ایران" آقای دکتر رضا فتوحی قزوینی بصورت تالیف موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "نگاهی بر ویروس شناسی گیاهی" آقای دکتر احمد روحی بخش به صورت تدوین مبنی بر آنکه 100% هزینه های انجام شده از محل گرنت ایشان تامین شود موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "کارکرد سیاسی و اقتصادی گیلان در عصر صفوی تا پایان شاه عباس اول" آقای دکتر محمد شورمیج بصورت تالیف، با توجه به همکاری فعال ایشان با پژوهشکده‌ی گیلانشناسی و در صورت تامین هزینه‌های مربوطه توسط خودشان موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "آبسنجی" آقای دکتر مهدی اسمعیلی ورکی بصورت ترجمه موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "ماخذشناسی تحلیلی توصیفی جنبش جنگل" آقای دکتر عباس پناهی بصورت تالیف مبنی بر آنکه 100% هزینه های انجام شده از محل گرنت ایشان تامین شود موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "تمرکز گرایی در تهران، روندها و سیاستها" آقای دکتر مجید یاسوری بصورت تدوین مبنی بر آنکه 100% هزینه های انجام شده از محل گرنت ایشان تامین شود موافقت بعمل آمد. همچنین در صورت چاپ کتاب بصورت مشارکت بیرون دانشگاه، با درج لوگوی دانشگاه گیلان روی جلد کتاب، موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "شبیه سازی دینامیک مولکولی" آقای دکتر رضا انصاری خلخالی بصورت تالیف مبنی بر آنکه 100% هزینه های انجام شده از محل گرنت ایشان تامین شود موافقت بعمل آمد.
با چاپ کتاب "کنه شناسی کشاورزی" آقای دکتر جلیل حاجی زاده بصورت ترجمه مبنی بر آنکه 100% هزینه های انجام شده از محل گرنت ایشان تامین شود موافقت بعمل آمد.
در خصوص درخواست آقای دکتر حسن دانشمندی مبنی برچاپ کتاب "تربیت بدنی و ورزش معلولین" بصورت تالیف، که قبلا خارج از دانشگاه گیلان چاپ شده است، با چاپ دوم اثر منوط به رعایت شرایط زیر موافقت بعمل آمد:
هزینه های چاپ و حق الزحمه صاحبان اثر به عهده ناشر باشد روی جلد کتاب وابستگی هیات علمی به دانشگاه گیلان درج گردد تعداد بیست نسخه از کتاب در هر مرحله از چاپ در اختیار دانشگاه قرار گیردآرم دانشگاه گیلان بر روی جلد قرار گیرد و در صفحه اول ذکر گردد که این کتاب مصوب مورخ 24/6/94 شورای پژوهشی دانشگاه بوده است.مورخ: ۱۳۹۴/۰۶/۰۱

این جلسه با حضور سه نفر از اساتید دانشگاه گیلان که به عنوان 1% از دانشمندان جهان معرفی شده بودند روز یکشنبه مورخ ۹۴/۶/۱برگزار گردید. ابتدا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آقای دکتر میرحسینی ضمن تبریک به آقایان دکتر جعفر بی آزار، دکتر فرهاد شیرینی و دکتر رضا انصاری خلخالی اذعان فرمودند که افتخار دانشگاه گیلان است که با داشتن اعضاء هیات علمی از سه نسل باسابقه میانسال و جوان در زمره دانشگاههای مطرح جهان قرار گرفته است.
همچنین ایشان پشتیبانی های پژوهشی را باعث پیشرفت دانسته و گفتند ما از انتقادات سازنده همواره استقبال خواهیم کرد. و در خصوص حضور موثر در نمایشگاههای استانی و کشوری افزودند بعضی از پایان نامه های دانشجویان قابلیت ثبت اختراع و تبدیل به دانش فنی را دارند و از اعضاء شورا خواستند ضمن شناسایی این دانشجویان زمینه های لازم را برای حضور دستاوردهای آنها در نمایشگاهها و شرکتهای در فن بازار فراهم نموده و تمهیدات لازم را جهت فروش دانش فنی آنها فراهم آورند.
در ادامه جلسه هرکدام از اساتید برتر که موفق به کسب عنوان 1% دانشمند برتر جهان شده بودند ضمن اظهار خرسندی از برگزاری چنین جلسه ای، به بیان مشکلات و چالشهای پیش روی خود جهت انجام کارهای تحقیقاتی پرداختند و خواهان تسریع و ساده تر کردن روند پذیرش تحقیقات دانشگاهی شدند.
در این جلسه آقای دکتر بهرام فلاحتکار معاون پژوهش و فناوری دانشکده منابع طبیعی که موفق به کشف یک نمونه ماهی جدید با نام ماهی هیبرید شده بودند توضیحاتی در خصوص نحوه ی تولید ماهی ارائه نمودند.
در این جلسه همچنین از آقای کرامت غلامی که به افتخار بازنشستگی نائل شده بودند تقدیر بعمل آمد و سرکار خانم فرشته نصیرزاده به عنوان کارشناس جدید شورا معرفی شدند.
مصوبات جلسه:
میانگین ضریب تاثیر رشته های دانشگاه که در جلسه معاونین پژوهشی دانشکده ها مورخ ۹۴/۵/۱۳ به تصویب رسیده بود مطرح و مصوب گردید.
پرونده های ترفیع سالانه 4 نفر از اعضاء هیات علمی گروه پژوهشی گیلانشناسی که قبلا در کمیته منتخب شورا بررسی شده بود به تصویب رسید.
با درخواست دانشکده علوم ریاضی مبنی بر برگزاری کارگاه "بهینه سازی مقید به معادلات با مشتقات جزئی، کاربردها و نرم افزارها" در تاریخ ۹۴/۶/۱۹ ، بدون حمایت مالی موافقت بعمل آمد.
با توجه به درخواست هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گیلان، آقای دکتر محسن محمدی به عنوان دبیر "همایش ملی محیط زیست کوهستان" معرفی شدند.
با تسویه حساب 60% گرنت سال 93، تعداد 22 نفر از اعضاء هیات علمی دانشکده ها، به شرح ذیل موافقت بعمل آمد.
دانشکده فنی
آقای دکتر سید مسعود مقدس تفرشی مجری طرح پژوهشی برنامه ریزی و بهره برداری سیستم های انرژی بر منابع پراکنده انرژی
آقای دکتر شجاع رمضانی مجری طرح پژوهشی فرمول بندی و تحلیل المان محدود میکرو ورق ها بر مبنای الاستیسیته گرادیان کرنش
خانم دکتر ماهرخ مقصودی مجری طرح پژوهشی طراحی آنتن فرا پهن باند
آقای دکتر حسین قناد زاده گیلانی مجری طرح پژوهشی استخراج اسیدلاکتیتک از محلول های آبی با استفاده از یک الکل سنگین و مدل سازی ترمودینامیکی
خانم دکتر فرشته رئوف مجری طرح پژوهشی ساخت نانو کاتالیست Li/Mgo و بررسی عملکرد آن در فرآیند زوج شدن اکسایشی متان
آقای دکتر نصرت ا... فلاح مجری طرح پژوهشی بکارگیری و توسعه روش احجام محدود برای تحلیل مکانیک سازه ها
دانشکده کشاورزی
آقای دکتر رضا حسینی مجری طرح پژوهشی رده بندی مرفولوژیک و مولکولی حشرات مفید و مضر
آقای دکتر سید حسین حسینی مقدم مجری طرح پژوهشی بررسی ژنهای مرتبط با مقاومت به بیماری و تحمل در دامها و حشرات صنعتی
خانم دکتر سمیه جنت رستمی مجری طرح پژوهشی مدیریت منابع آب زیرزمینی
دانشکده منابع طبیعی
آقای دکتر وحید غلامی مجری طرح پژوهشی شبیه سازی عمق سفره آب زیرزمینی
آقای دکتر علی صالحی مجری طرح پژوهشی بررسی روابط بین خصوصیات خاک و استقرار و پراکنش گونه های درختی
آقای دکتر کامبیز طاهری آبکنار مجری طرح پژوهشی بررسی ژنتیکی شاه بلوط اروپایی در استان گیلان(شفت فومن شفارود لاهیجان) با استفاده از نشانگرهای PCR، RELP، SSR
آقای دکتر بابک توکلی مجری طرح پژوهشی طرح جامع پسماند، پساب و آلاینده های شهرستان های استان گیلان
آقای دکتر محسن محمدی مجری طرح پژوهشی بررسی برخی از آلاینده های صنایع ساحلی
دانشکده علوم پایه
آقای دکتر فرهاد اسمعیلی قدسی مجری طرح پژوهشی تهیه اکسیدهای فلزی با روش سلژل و مشخصه یابی فیزیکی آنها
خانم دکتر معصومه عابدینی مجری طرح پژوهشی تهیه و شناسایی چند نانو کاتالیزور و یک کاتالیزور اصلاح شده پلیمری و استفاده از آنها در سنتز ترکیبات هتروسیکلی مختلف مانند بیس ایندولیل متانها ، بیس کومارین ها و زانتن های متقارن و نامتقارن
خانم دکتر کبری سیام مجری طرح پژوهشی بررسی تاثیر مداخله آموزش بهداشت در ارتقاء خود مراقبتی و کیفیت زندگی
آقای دکتر رضا انصاری مجری طرح پژوهشی استفاده از برخی نانو ذرات اکسیدهای فلزی برای حذف آلاینده های زیست محیطی
دانشکده علوم انسانی
آقای دکتر احمد رضی مجری طرح پژوهشی رویکرد گفتمانی در تحلیل آثار کلاسیک و معاصری
آقای دکتر سید محمد اسدی نژاد مجری طرح پژوهشی بررسی در حوزه داوری و قضاوت
خانم دکتر اکرم روشنفکر مجری طرح پژوهشی پژوهش های تطبیقی در ادبیات معاصر لبنان
آقای دکتر محمد رضا هاشملو مجری طرح پژوهشی ادبیات کهن عربی


مورخ: ۱۳۹۴/۰۴/۰۲

مصوبات جلسه:
"اهداف کلان بخش پژوهش دانشگاه "مطرح گردید و پس از بحث و بررسی و اظهار نظرکلیه اعضای شورا همراه با راهبردهای متناظر با اهداف تدوین شده مورد تصویب قرار گرفت.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر سیدمحمد اسدی نژاد تحت عنوان" آثار عقد رهن" مطرح شد با توجه به داوری گزارش نهایی و پذیرش چاپ مقاله در نشریه، مورد تایید قرار گرفت.
-با سفر علمی آقای دکتر مهرعلی همتی نژاد و خانم دکتر اکرم روشنفکر جهت شرکت در کنفرانس های بین المللی جهت ارایه مقاله به صورت سخنرانی موافقت به عمل آمد.
-با تسویه حساب 60 درصد گرنت سال 1393 اعضاء هیات علمی به شرح ذیل موافقت به عمل آمد:

دانشکده علوم کشاورزی
1-دکتر اردشیر محیط عنوان طرح " بررسی عناصر معدنی در مو سرم اسب "
2- دکتر مجید متقی طلب عنوان طرح "تاثیر تزریق درون تخم مرغی موادمعدنی (نانو، ارگانیک غیرالکترولیت ها بر بیان ژن انتقال دهنده موادمغذی درجوجه")
دانشکده فنی
1-دکتر جواد مختاری عنوان طرح "هوشمند سازی منسوجات جهت کاربردهای متنوع"
2-دکتر حامد مجللی عنوان طرح " توسعه و بهبود الگوریتمهای تکاملی با کاربرد در بهینه سازی و کنترل"
3-دکتر سیدرضا فلاحتگر عنوان طرح " تحلیل برخورد پرتابه به پانل ساندویچی مرکب با هسته لانه زنبوری"
4- دکتر سید روح اله کاظمی عنوان طرح " بررسی رفتار ارتعاشی تیرها و ورقها با روشهای تحلیلی و عددی"
5-دکتر حبیب قربانی نژاد عنوان طرح " طراحی و امکان سنجی ساخت ادوات مایکروویو و آنتن"
6- دکتر مهدی نوری عنوان طرح " تهیه نانو الیاف الکتروریسی شده زیست تخریب پذر برای کاربردهای پزشکی"
دانشکده علوم پایه
1 - دکتر مهدی رسا عنوان طرح " آهارگیری تخمیری فیبرهای کتان با استفاده از یک با سیلوس تولید کننده ی آلفا – آمیلاز: بهینه سازی همزمان تولید آنزیم و آهارگیری"
دانشکده تربیت بدنی
1-دکتر مینا ملائی کوهی عنوان طرح "بررسی میزان خوشنامی دانشکده های دانشگاه گیلان"
دانشکده علوم انسانی
1-دکتر عبادا...رستمی چلکاسری عنوان طرح " پژوهش در حیطه حقوق قراردادها و آیین دادرسی مدنی"
2-دکتر علی صیادی عنوان طرح " اثر گروه درمانی شناختی رفتاری بر آشفتگی روانی و باورهای غیر منطقی"


مورخ: ۱۳۹۴/۰۳/۱۹

مصوبات جلسه:
شیوه نامه اجرایی اعطای ترفیع سالیانه اعضای هیئت علمی پژوهشی دانشگاه گیلان موردبحث و بررسی قرارگرفت وبقیه مواد آن پس از اظهار نظر اعضا مورد تصویب قرار گرفت ومقرر گردید از تاریخ 1/1/1395مورد اجرا قرار گیرد.
با برگزاری اولین کنفرانس ملی محاسبات نرم از تاریخ 20الی 22بهمن ماه سال جاری در دانشگاه موافقت به عمل آمد.
باتقاضای دانشکده ادبیات و علوم انسانی برای برگزاری یازدهمین همایش بین المللی "انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی" موافقت به عمل آمد.
با تقاضای دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در خصوص انتشار نشریه تخصصی گروه آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی با عنوان "قامت و ناتوانی" موافقت به عمل آمد.
با درخواست دانشکده ادبیات و علوم انسانی در خصوص تفکیک نشریه ادب پژوهی بصورت مجله های تخصصی جدید با عنوان نقد و نظریه ادبی (به صورت فصلنامه) و زبان شناسی تاریخی ( به صورت دو فصلنامه ) موافقت گردید .
با درخواست آقای دکتر تیمور رستمی شاهراجی برای چاپ کتاب " اصلاح درختان جنگلی " به صورت تالیف وبا مشارکت 100% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید.
بادرخواست آقای دکتر جواد مختاری برای چاپ کتاب ؛ شیمی موادواسطه و رنگزا ؛ به صورت تالیف و با مشارکت ۱۰۰درصد هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید .
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر محمود مرادی تحت عنوان " بررسی تاثیر تبلیغات خلاق بر شکل گیری گرایش به نام تجاری،یادآوری و قصد خرید" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه، مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر عباسعلی حسین خانزاده تحت عنوان " شناسایی و طبقه بندی موقعیت های اجتماعی مشکل ساز دانش آموزان نابینا،ناشنوا و عادی جهت طراحی برنامه های مداخله ای" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و پذیرش مقاله در نشریه،مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر امین حقیقی تحت عنوان " سرمایش طبیعی ساختمان به کمک سامانه متشکل از سقف گنبدی و سامانه سرمایشی تبخیری" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه بین المللی،مورد تایید قرار گرفت.
مقرر گردید حمایت دانشگاه فقط از انجام طرحهای پژوهشی دارای اولویت ملی ، مطابق با اولویتهای شورای عالی عتف، منوط به اخذ50درصد اعتبار بیرونی صورت پذیرد.
با تسویه حساب 60درصد اعتبار گرنت سال 1393 اعضاء هیات علمی، به شرح ذیل موافقت به عمل آمد :

دانشکده علوم انسانی
1 آقای دکتر عباس خائفی ،عنوان طرح « نگرش های ادبی و زبانشناسی»
2 آقای دکتر علی پور صفر صیقلانی ،عنوان طرح « بهبود کیفیت در آموزش عالی و آموزش و بهسازی منابع انسانی»
3 آقای دکتر حمید عباداللهی ،عنوان طرح « مطالعه در حوزه جامعه شناسی اقتصادی و توسعه»
4 آقای دکتر سید ولی ا.. موسوی ،عنوان طرح « پژوهش در زمینه های مربوط به روانشناسی شخصیت»
5 خانم دکتر طاهره شمسی بیدرونی ،عنوان طرح « پژوهش در ادبیات تطبیقی»
6 آقای دکتر سید رضا میر عسکری ،عنوان طرح « تحلیل آثار اقتصادی برون سپاری بین المللی،سرمایه گذاری مستقیم خارجی و رشد جمعیت»
7 آقای دکتر محمدرضا غلامی شکارسرائی ،عنوان طرح « رویکرد انتقادی به مدرنیته»
8 خانم دکتر مریم جعفری مهرآبادی ،عنوان طرح « مطالعات جغرافیایی شهر»
9 آقای دکتر محمدرضا اقدامی ،عنوان طرح « طرح پژوهشی انسان شناسی زیستی»
10 خانم دکتر مهین سبحانی ،عنوان طرح « موانع اجرای عدالت در حقوق بین الملل کیفری»
11 آقای دکتر روح الله اوجی ،عنوان طرح « آب و هوا و توسعه پایدار»
12 آقای دکتر محمد حسین اسماعیلی سنگری، عنوان طرح « تحولات سیاسی و جنبش های اجتکاعی ایران»
13 آقای دکتر مجتبی جانی پور،عنوان طرح « مقابله به مثل و اقدامات مجرمانه مشترک»

دانشکده معماری و هنر
1 آقای دکتر امیر شعبانی پور ،عنوان طرح « بررسی تاثیر آموزش نقاشی در رشد خلاقیت کودکان»
2 خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری ،عنوان طرح « تاریخ و مبانی نظری موسیقی ایران»
3 آقای دکتر منصور حبیب دوست ،عنوان طرح « بررسی هارمونی در آثار دوره باروک»
4 آقای دکتر حسن احمدی ،عنوان طرح « برنامه ریزی توسعه شهری و منطقه ای و بافت فرسوده»
5 آقای دکتر رضا گلچین کوهی،عنوان طرح « عکاسی صید ماهی به شیوه سنتی(پره) در دریای خزر»
6 خانم دکتر مهرناز مولوی،عنوان طرح « نقش طراحی شهری در ترویج گردشگری با رویکرد توسعه پایدار»
7 خانم دکتر پریسا آروند،عنوان طرح « بررسی تاثیر هنرهای تجسمی در هنر اسلامی»
8 خانم دکتر فرشته متقی،عنوان طرح « هنر ساخت کاغذ و چاپ دستی»
9 خانم دکتر مرضیه تراجی،عنوان طرح « بررسی تصویری نقش مایه های ایران»

دانشکده تربیت بدنی
1 آقای دکتر نادر سمامی،عنوان طرح « بررسی تاثیر پارامترهای حرکت درمانی بر توان بخشی افراد ناتوان و بیمار »


دانشکده منابع طبیعی
1 آقای دکتر میر مسعود سجادی،عنوان طرح « بررسی تغذیه و ترکیبات غذایی مورد نیاز آبزیان»
دانشکده علوم پایه:
1 آقای دکتر مهدی شیخان ،عنوان طرح « کاتالیزگر های همگن و ناهمگن در تبدیلات شیمی آلی»
2 آقای دکتر حسین محمودی چناری، عنوان طرح « سنتز،مشخصه یابی و مطالعه خواص ساختاری ،فتوکاتالیستی و جسگری نانو ذرات و نانو فیبرهای پلیمری در اشکال مختلف»
3 آقای دکتر سینا شکار سرائی،عنوان طرح « بررسی سیستم های سه تایی مایعمایع شامل اسید های معدنی و آلی»
4 آقای دکتر روحان رخشایی،عنوان طرح « حذف آلاینده های آب و پساب بوسیله جاذب های بیولوژیکی و بررسی های ترمودینامیکی و سینتیکی »
5 آقای دکتر حجت الله زمانی،عنوان طرح « بررسی شیوع مقاومت آنتی بیوتیکی در برخی از میکروارگانیسم های پاتوژن و به کارگیری روشهای کنترلی بر علیه آنها»
6 آقای دکتر پیوند طاهر پرور،عنوان طرح « پردازش و بهبود کیفی تصاویر پزشکی هسته ای»
7 آقای دکتر کمیل بابایی ولنی،عنوان طرح « محاسبه دامنه پراکندگی با استفاده از تقارن های ریسمانی در نظریه ابر ریسمان»

دانشکده ریاضی
1 خانم دکتر ساناز لامعی جوان،عنوان طرح « کد حسابی شارهای ژئودزیکی»
2 خانم دکتر مهری باقریان،عنوان طرح « بهینه سازی الگوریتم های یافتن موتیف در توالی های زیستی»
3 خانم دکتر مژگان اکبری خشکبیجاری،عنوان طرح « روش های جدید برای حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی غیر خطی»
4 آقای دکتر داوود احمدی دستجردی،عنوان طرح « بررسی فضاهای شیفت»
5 آقای دکتر سعید کتابچی،عنوان طرح « جواب های دستگاه معادلات قدر مطلق و تصحیح بهینه دستگاه معادلات با استفاده از روش زیر گرادیان»
6 آقای دکتر رضا زارعی،عنوان طرح « ترتیب تصادفی متغییرهای تصادفی فازی و کاربردهای آن»


دانشکده فنی و مهندسی شرق
1 آقای دکتر محمد محمدپور مقدم،عنوان طرح « بررسی خواص شیمی فیزیکی مخلوط های مایع چند جزئی»

دانشکده فنی
1 آقای دکتر حسین افراخته،عنوان طرح « مطالعه گسترده واحدهای تولید پراکنده (DG) و قابلیت اطمینان در سیستم های قدرت»
2 آقای دکتر علی باستی،عنوان طرح « بررسی عددی اثر نرخ کرنش بر پیش بینی آسیب به کمک معیار حد شکل دهی دینامیکی در فرآیند شکل دهی ورق های فلزی با سرعت بالا»
3 آقای دکتر مجتبی اکبری دوگلسر ،عنوان طرح « اصلاح سطحی منسوج بی بافت پلی پروپلین با استفاده از پلاسما به منظور رهش دارو»
4 آقای دکتر سید سعید محتوی پور،عنوان طرح « ارزیابی رفتار راهبردی بازیگران بازار برق در بازار ظرفیت و انرژی»

دانشکده کشاورزی
1 آقای دکتر فرجاد رفیعی،عنوان طرح « کاربرد تکنیک های کمی و مولکولی در بهبود ژنتیکی جانداران اهلی»
2 خانم دکتر سهیلا طالش ساسانی ،عنوان طرح « مطالعه تنوع ژنتیکی برخی گیاهان باغی و زراعی»
3 آقای دکتر سیامک غیبی ،عنوان طرح « بررسی عوامل موثر در حفظ و نگهداری مواد غذایی»

پژوهشکده گیلان شناسی
1 آقای حمید پورعیسی چافجیری،عنوان طرح « بررسی آداب و رسوم ازدواج در گیلان،مراسم چهارشنبه سوری در گیلان،مراسم ختنه سران در گیلان،مراسم عید نوروز در گیلان»
2 آقای دکتر حسن کهنسال واجارگاه،عنوان طرح « بررسی روابط میان اقوام گیل و دیلم و دولت های اشکانی و ساسانی»
3 آقای دکتر عباس پناهی،عنوان طرح « طرح عریضه های مردم گیلان به مجلس شورای ملی و چاپ کتاب کیاییان»
4 آقای دکتر انوش مرادی ،عنوان طرح « تهیه زندگینامه مفاخر گیلان»
5 خانم دکتر مریم سادات فیاضی ،عنوان طرح « پژوهش در حوزه استعاره و طرح واره های شناختی»
6 آقای دکتر ابوطالب سلطانیان ،عنوان طرح « روابط جنبش جنگل و بلشویک ها»
7 آقای دکتر روشن بابایی،عنوان طرح « انجام طرح فناوری گردشگری مجازی شهر رشت»


مورخ: ۱۳۹۴/۰۲/۲۹

مصوبات جلسه:
شیوه نامه اجرایی اعطای ترفیع سالیانه اعضای هیئت علمی پژوهشی دانشگاه گیلان موردبحث و بررسی قرارگرفت وازماده یک تا سه آن به تصویب رسید و بررسی دیگر مواد این پیش نویس به جلسه آتی موکول گردید.
با سفرعلمی آقایان دکتر سیدحسین پیمان، دکتر بابک ربیعی و دکتر جعفر اصغری جهت شرکت در تور علمی بازدید از نمایشگاه بین المللی غذایی شرق آسیا با تم برنج بیشترین محصول و تنوع غذایی و نیز بازدید از چند کارخانه شالیکوبی مدرن در کشور تایلند موافقت به عمل آمد.
با برگزاری اولین کنفرانس ملی محاسبات نرم از تاریخ 20الی 22بهمن ماه سال جاری در دانشگاه موافقت به عمل آمد.
با برگزاری کارگاهی درخصوص شرکت های دانش بنیان با هماهنگی آقای دکتر نجفی در هفته سوم یا چهارم خرداد ماه سال جاری موافقت به عمل آمد.
مقرر گردید کارگروهی در خصوص بررسی دستورالعمل و شیوه نامه اجرایی گرنت با مدیریت دکتر محمود مرادی تشکیل گردد.
با توجه به استعلام معاونت پژوهشی از امور حقوقی دانشگاه و پاسخ آن امور مبنی بر امکان استفاده اعضای هیئت علمی رسمی آزمایشی از مزایای آیین نامه فرصت مطالعاتی کوتاه مدت خارج از کشور،با فرصت مطالعاتی خانم دکتر مریم دانای طوس به کشور انگلستان در فاصله تعطیلات بین دو ترم(تابستان) موافقت به عمل آمد.
گزارش نهایی طرح پژوهشی خانم دکتر مهرناز مولوی تحت عنوان " نور در فضای شهری" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و ارائه مقاله در همایش بین المللی، مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر هدایت زکی زاده تحت عنوان " ارزیابی روش های مختلف ریزازدیادی باززایی و نگهداری در شرایط انجماد در چند گونه زینتی به منظور تعیین ریزنمونه های مناسب برای استفاده در هر گر" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و ارائه مقاله در همایش ملی،مورد تایید قرار گرفت.
با درخواست چاپ کتاب خانم دکتر مریم دانای طوس تحت عنوان « کنکاشی در سیاست گذاری آموزش زبان ملی»به صورت تدوین(به شیوه گردآوری) و با مشارکت 100% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید (لازم به ذکر است که حق الزحمه صاحب اثر نیز از محل پژوهانه پرداخت می گردد).
با درخواست چاپ کتاب آقای دکتر نصرت اله فلاح تحت عنوان« تحلیل ماتریسی سازه ها» ، با توجه به نظرات داوری موافقت به عمل نیامد.
مقرر گردید موضوع تفاهم نامه با کشور ایتالیا در دانشکده ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد و پیشنهادات خود را به حوزه پژوهشی ارائه نمایند.
با درخواست گروه باغبانی مبنی بر دعوت از آقای مهندس هاشمی مدیرعامل شرکت "پاکان بذر اصفهان" برای ارائه سخنرانی در دانشکده ی کشاورزی موافقت به عمل آمد.
با درخواست گروه فیزیک در خصوص برگزاری کارگاه " آشنایی با نور و فن آوری های مرتبط با نور " موافقت به عمل آمد.


با تسویه حساب 60 درصد گرنت سال 1393 اعضاء هیات علمی، به شرح ذیل موافقت به عمل آمد :دانشکده کشاورزی
1آقای دکتر سید حسین پیمان ،عنوان طرح « بررسی شاخص های کیفیت برنج – رابطه میلینگ با کیفیت غذایی دانه»
2آقای دکتر محمد روستایی علی مهر ، عنوان طرح « اثر ترکیبات گیاهی بر پاسخ های ایمنی طیور»
3آقای دکتر اکبر فرقانی، عنوان طرح « مطالعه و بررسی وضعیت عناصر در خاک و آبهای استان گیلان»
4آقای دکتر حسین اسدی ، عنوان طرح « مطالعه، فرایندیابی و مدلسازی فرسایش خاک و انتقال رسوب »
5خانم دکتر معظم حسن پور اصیل، عنوان طرح « بررسی فیزیولوژی پس از برداشت در باغبانی بویژه گل های زینتی»
6آقای دکتر مهدی اسمعیلی ورکی، عنوان طرح « مطالعه آزمایشگاهی کاهش آبشستگی اطراف گروه پایه کج »
7آقای دکتر امیر ملک پور ، عنوان طرح « بررسی ژئوتکنیکی و هیدرولیکی در سازه های آبی»
8آقای دکتر عبداله حاتم زاده، عنوان طرح « بررسی جنبه های فیزیولوژی و بیوشیمیایی گیاهان زینتی و داروئی»
9 آقای دکتر محمود شعبانپور، عنوان طرح « بررسی خصوصیات فیزیکی و فرسایشی خاک»
10آقای دکتر افشین اشرف زاده، عنوان طرح « تحلیل برخی داده های هیدرولوژیک به منظور ارزیابی مدیریت منابع آب»


دانشکده منابع طبیعی

1آقای دکتر علی فضل الهی، عنوان طرح « براورد میزان فرسایش و رسوب با استفاده از مدل های تجربی»
2خانم دکتر هانیه رستم زاد، عنوان طرح « تولید پوشش جهت بسته بندی آبزیان»
3آقای دکتر اسمعیل قجر، عنوان طرح « بررسی کارایی روش های نوین مدل سازی عملیات مهندسی در جنگل های شمال ایران»
4آقای دکتر آریا باباخانی، عنوان طرح « بررسی خواص آنتی اکسیدانی آبزیان»
5آقای دکتر ادریس تقوای سلیمی، عنوان طرح « مطالعات سیلاب در حوزه آبخیز»

دانشکده فنی

1آقای دکتر هاشم بابایی، عنوان طرح « ساخت دستگاه لوله شوک shock tube جهت ایجاد بارهای ایمپالسی»
2آقای دکتر احمد باقری، عنوان طرح « طراحی کنترلی سیستم های دینامیکی غیرخطی»
3آقای دکتر حسن توکلی، عنوان طرح « بهینه سازی پارامترها برای الگوریتم های کدینگ و رمزنگاری سیستم های مخابراتی»
4آقای دکتر علی شمس ناتری، عنوان طرح « ارزیابی خصوصیات مواد نساجی به کمک پردازش تصویر و تکنیک فازی»
5آقای دکتر فرید نجفی، عنوان طرح « تحلیل و ارزیابی سیستم های سروکنترلی در عملگرهای نیوماتیکی»
6آقای دکتر علی چائی بخش لنگرودی، عنوان طرح « مدلسازی، عیب یابی و کنترل کوره های پیش گرمکن نفت خام»
7آقای دکتر جواد رزاقی لنگرودی، عنوان طرح « مطالعه عددی رفتار غیرخطی سازه های فولادی تحت نیروهای ناشی از زلزله»

دانشکده علوم پایه

1آقای دکتر محمود رضا آقا معالی، عنوان طرح « کلون سازی و تعیین توالی ژن آلفا آمیلاز از باکتریanoxybacillus flavithermus »
2آقای دکتر جمال مظلوم، عنوان طرح « بررسی مورفولوژی ترکیبات نانوساختار کاتیون های دو و سه ظرفیتی»
3آقای دکتر سعید مهدوی فر، عنوان طرح « مغناطیس های کوانتومی کمبعد»
4آقای دکتر علیرضا صدرممتاز، عنوان طرح « پردازش تصویر SPECT با استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی و نقش اصلاحات در بازسازی تصویر در قسمت های مختلف بدن»
5آقای دکتر نصرت اله محمودی، عنوان طرح « سنتز تک ظرفی چندجزیی مشتقات جدید ترکیبات متنوع مونو و بیسهتروسیکل و بررسی فعالیت فوتوکرومیک، ضدباکتری،ضد اکسیدان و ضدسرطان آنها»
6آقای دکتر صابر فرجامی شایسته، عنوان طرح « سنتز و مشخصه یابی نانو ذرات مغناطیسی»
7آقای دکتر حسیم پناهی، عنوان طرح « مطالعه مدل های کوانتومی به روش جبری»
8آقای دکتر میثم باقری، عنوان طرح « خصوصیات ترموالکتریک اسپینی یک پیوندگاه مولکولی»
9آقای دکتر ساعد جعفری، عنوان طرح « لیزر الکترون آزاد در حضور پلاسمای زمینه»
10آقای دکتر مجید سیفی، عنوان طرح « بررسی خواص فیزیکی نانوذرات مغناطیسی و گرافن
آلاییده شده»

11آقای دکتر علی مرتضی پور، عنوان طرح « مطالعه درهمتنیدگی سیستم های کوانتومی»
12آقای دکتر منوچهر مامقانی، عنوان طرح « ارائه روش های نوین در سنتز هتروسیکل نیتروژن دار پنج و شش عضوی دارای خواص بیولوژیکی مهم و استفاده از سیستم هاس کاتالیزوری جدید در سنتز آلی»
13آقای دکتر حمید رحیم پور سلیمانی، عنوان طرح « بررسی خواص اپتیکی و الکتریکی نیمه هادی ها و اتصالات مولکولی»
14خانم دکتر مرضیه بیگم فقیر، عنوان طرح « بررسی ریز ریخت شناسی گونه های سرده Geum L. از تیره گل سرخ در ایران»
15آقای دکتر سیدمحمد روضاتی، عنوان طرح « تهیه و مطالعه خواص فیزیکی لایه های نازک مواد»
16آقای دکتر حنیف هادی پور سیاه مزگی، عنوان طرح « اثرات برهمکنش الکترونی در گرافن و سیستم های اسپینی»
17آقای دکتر سیدمحسن اصغری، عنوان طرح « بررسی ارتباط ساختمان و فعالیت پروتئین ها با استفاده از روش مهندسی پروتئین»
18آقای دکتر عباس قاسمی زاد، عنوان طرح « همجوشی محصور شدگی لختی(اینرسی) و تاثیر پارامترهای فیزیکی بر آن»
19آقای دکتر علی قنادزاده گیلانی، عنوان طرح « بررسی خواص نوری، دی الکتریکی ، ترمودینامیکی،مواد و بررسی فازی سیستم های سه جزیی مایعمایع»
20آقای دکتر حمید دژم پناه، عنوان طرح « بررسی خواص نوری رنگینه ها و برهمکنش آنها با مواد بیولوژیکی و مواد دیگر »
21خانم دکتر آسیه یحیی زاده، عنوان طرح « سنتز و شناسایی تیازول ها و بیس ایمینوتیازول های جدید به روش تک ظرفی سه جزیی و تعیین فعالیت ضد باکتری آنها»
22خانم دکتر ریحانه سریری ، عنوان طرح « بررسی فعالیت بیولوژیکی آنزیم های بزاقی»


همچنین مقرر گردید مجریان طرح های پژوهشی ذیل ظرف مدت یک ماه گزارش های نهایی خود را به معاونت پژوهشی دانشکده تحویل نمایند، همچنین دانشکده موظف است حداکثر تا پایان شهریورماه، گزارش نهایی داوری شده طرح را همراه با چاپ یا پذیرش مقاله، جهت طرح در شورای پژوهشی دانشگاه، به این معاونت ارسال فرمایند . شایان ذکر است در صورت عدم ارسال گزارش نهایی در تاریخ ذکر شده از سوی دانشکده ، طرح های مذکور در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه مختومه اعلام خواهند شد.

دانشکده کشاورزی:

1طرح پژوهشی آقای دکتر محمد حسین منهاج ، عنوان طرح «طرح نقش پارکینگ طبقاتی در مدیریت تقاضای حمل و نقل شهری و مطالعه موردی خیابان شهید مطهری شهر رشت»

2طرح پژوهشی آقای دکتر محمد کریم معتمد ، عنوان طرح « مطالعه اثرات اقتصادی کشت توام برنج و ماهی بر شالیکاران استان گیلان»

3طرح پژوهشی آقای دکتر مازیار محیطی اصلی ، عنوان طرح « اثرات ویتامین ث و ز و منابع روغن در جیره جوجه های گوشتی بر کلسترول،پراکسیداسیون چربیهای گوشت و پاسخ های ایمنی»

دانشکده ریاضی:

1طرح پژوهشی خانم دکتر مژگان اکبری ، عنوان طرح «کاربرد روش ساده ترین معادلات اصلاح شده برای برخی معادلات مشهور»

دانشکده تربیت بدنی :

1طرح پژوهشی آقای دکتر حمید محبی ، عنوان طرح «اثر فعالیت ورزشی بر اشتها و انرژی دریافتی در زنان جوان با وزن طبیعی و دارای اضافه وزن»

2طرح پژوهشی آقای دکتر حمید محبی ، عنوان طرح « تاثیر 12 هفته تمرین استقامتی با دو شدت مختلف بر بیان GLUT4m RNA عضلانی نعلی و دوقلوی موش های چاق»

دانشکده فنی :

1طرح پژوهشی آقای دکتر رحمت مدندوست ، عنوان طرح «بررسی خواص بتن تازه و سخت شده خود متراکم حاوی متاکائولن»

دانشکده معماری و هنر :

1طرح پژوهشی آقای دکتر مهرداد جواهریان ، عنوان طرح «تعیین گونه های اصلی و فرعی ترکیب معماری»
2طرح پژوهشی آقای دکتر بهرام حمیدی ، عنوان طرح «بررسی مفاهیم و ارزشهای گرافیکی و زیبایی شناسی در تنوع آجرکاری های دوره سلجوقی»
3طرح پژوهشی آقای دکتر سید یوسف امیری ، عنوان طرح «بررسی و تحقیق درباره تاثیرگذاری معماران مشهور معاصر بر روند و شکل گیری معماری مدرن در قرن بیستم»
4طرح پژوهشی آقای دکتر ایرج برگ گل و آقای دکتر محمدرضا فاروقی ، عنوان طرح «مطالعه سهم و نقش کاربری های سفرساز بازار رشت در حجم ترافیک شبکه های محدوده مرکز»
5طرح پژوهشی آقای دکتر عباس ترکاشوند ، عنوان طرح «الگوی بهسازی شبکه معابر روستایی گیلان»
6طرح پژوهشی آقای دکتر حمزه غلامعلی زاده ، عنوان طرح «سنجش وضعیت آموزش معماری دوره کارشناسی در رابطه با میزان ارتباط دروس نظری و دروس طراحی »
7طرح پژوهشی آقای دکتر علیرضا اکرمی ، عنوان طرح «پژوهشی در انواع روش های زیر سازی بر روی سطوح متداول در طراحی و نقاشی»
8طرح پژوهشی آقای دکتر مهران ویسی ، عنوان طرح «پژوهشی در شیوه های اجرایی نقاشی دیواری با توجه به ویژگی های اقلیمی و فرهنگی رشت»

دانشکده منابع طبیعی :

1طرح پژوهشی آقای دکتر سعید نادری ، عنوان طرح «جوجه های تفریخ شده از آشیانه در تالاب انزلی»
2طرح پژوهشی آقای دکتر حسن پوربابایی ، عنوان طرح «بررسی پوشش گیاهی و برخی عوامل اکولوژیکی در ذخیره گاه جنگلی فندق استان گیلان»
3طرح پژوهشی آقای دکتر امان محمد کلته ، عنوان طرح «بررسی کاربرد ماشین های بردار پشتیبان حداقل مربعات و تبدیل موجک در پیش بینی دبی جریان رودخانه ناو»


دانشکده علوم پایه :
1طرح پژوهشی آقای دکتر حسین پناهی ، عنوان طرح « پتانسیل های کوانتومی حل پذیر و جبر نهفته در آنها»
2طرح پژوهشی آقای دکتر مهدی رسا ، عنوان طرح «جداسازی و شناسایی پروکاریونهای ترموفیلیک افراطی از چشمه های آب داغ»
3طرح پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا مشایخی ، عنوان طرح «طراحی،ساخت و مشخصه یابی سیم پیچ هلمهولتز برای تولید میدان مغناطیسی یکنواخت جهت مطالعه بیولوژیکی»
4طرح پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا وزیری ، عنوان طرح «ارتباط پلی مورفیسم kiss1 با جهش ژن با ناباروری ایدیوپاتیک»
5طرح پژوهشی آقای دکتر علی روضاتی ، عنوان طرح « بررسی پارامترهای خونی ماهی قرمز در پاسخ به شرایط دمایی و شوری مختلف»

دانشکده علوم انسانی :

1طرح پژوهشی آقای دکتر سید ولی ا... موسوی ، عنوان طرح «بررسی و مقایسه وضعیت استفاده از گویش محلی در در فرزندان اقوام ساکن شهر رشت و رابطه آن با ادراک والدین»
2طرح پژوهشی آقای دکتر عبادا... رستمی و دکتر محمد امین کنعانی ، عنوان طرح «بررسی علل و عوامل افزایش طلاق در شهر رشت»
3طرح پژوهشی آقای دکتر ایرج شاکری نیا ، عنوان طرح «بررسی هویت ملی مذهبی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه گیلان در سال تحصیلی 1390»
4طرح پژوهشی آقای دکتر آرش گل اندام ، عنوان طرح «انتخاب و ترجمه مفاهیم ویژه فرهنگی استان های شمالی برای لغت نامه مفاهیم ویژه از فارسی به روسی»

گروه پژوهشی گیلانشناسی :

1 طرح پژوهشی خانم دکتر مریم السادات فیاضی ، عنوان طرح «رویکردی شناختی به مفهوم همپایگی در گویش گیلکی»


همچنین در این جلسه طرح های پژوهشی زیر مختومه اعلام گردید :
دانشکده علوم انسانی :

1 چند معنایی واژگانی در ادب عربی (بخش اسم ها) – دکتر رحمت پور محمد
2 صلاحیت قضایی مدنی در چهارچوب اینترنت دکتر رضا مقصودی پاشاکی
3 بررسی مشکلات و راه کارهای پیشنهادی در زمینه آموزش ادبیات روسی برای دانشجویان فارسی زبان در گرایش مترجمی زبان روسی – دکتر پونه معتمد
4 بررسی تاثیر روان درمانی معنوی بر افزایش کیفیت زندگی و امید بر زندگی دانشجویاندکتر فاطمه کریمی

دانشکده علوم پایه :

1بررسی موتاسیون های P53 عفونت ویروس اپشتین بار و هلیکوباکتری پیلوری در سرطان معده – دکتر زیور صالحی
2خصوصیات ترمودینامیکی در گرانش f(R) دکتر رضا صفری
3بررسی میزان بیان ژنهای خانواده هیستون داستیلازها (HDACs) و ارتباط آن با شروع و گسترش تومورهای بدخیم در ایران دکتر فرزام عجمیان

دانشکده تربیت بدنی :

1 رابطه کایفوز و لودوز با کیفیت زندگی و شاخص های آنتروپومتریک در مردان جوان – آقای مرتضی اکبر

دانشکده فنی :

1 شبیه سازی سه بعدی تولید آنتروپی جریان نانو سیال در کانال با سطح مقطع مربع –دکتر محمد کلته

دانشکده کشاورزی :
1 استفاده از موتاژن شیمیایی ای.ام.اس به منظور ایجاد جمعیت گیاهان موتانت در یکی از ارقام برنج ایرانیدکتر رضا شیرزادیان خرم آباد


مورخ: ۱۳۹۴/۰۲/۱۵

مصوبات جلسه:
گزارش نهایی طرح پژوهشی خانم دکتر جنت سرمد تحت عنوان " جداسازی ، خالص سازی کشت و بررسی برخی جنبه های فیزیولوژیکی میکروآلگ" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر نوید قوی حسین زاده تحت عنوان " بررسی الگوی تغییرات رشدی گوسفندان استانهای گیلان،قزوین و اردبیل با استفاده از معادلات ریاضی غیرخطی " مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر سید محمدرضا فاروقی تحت عنوان " جستجوی هویت در منظر شهری " مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر رحیم رمضان نژاد تحت عنوان "بررسی جایگاه درس تربیت بدنی در میان سایر دروس مدارس ابتدایی،راهنمایی و متوسطه شهر رشت از دیدگاه معلمان،والدین و مدیران" مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و مقاله چاپ شده در نشریه و پوستر ارائه شده در همایش، مورد تایید قرار گرفت.
درخصوص درخواست تمدید مدت اجرای طرح پژوهشی آقای دکتر احمد عباسی تحت عنوان" مدول های با طیف شبه اول نوتری" (با توجه به یکبار تمدید در تاریخ 3/10/92)، شورا طرح مذکور را مختومه اعلام نمود.
درخصوص تعیین تکلیف طرح پژوهشی آقای دکتر نادر شعبانی پور تحت عنوان" تاثیر آنتوسیانین موجود در کلم قرمز بر رشد و رنگ گوشت قزل آلا" باتوجه به ارسال گزارش نهایی و نظرات داوری، شورا طرح را مختومه اعلام نمود.
درخواست تمدید مدت اجرای طرح پژوهشی خانم دکتر مهری باقریان تحت عنوان " الگوریتم جدیدی برای حل مساله جایگزینی مولکولی" و آقای دکتر حسین امینی خواه تحت عنوان " ارائه یک الگوریتم جدید برای حل دستگاه معادلات انتگرالدیفرانسیل" مطرح شد و مقرر گردید گزارش نهایی داوری شده این طرح ها تا پایان شهریورماه94 به معاونت پژوهشی ارسال گردد،درغیراینصورت شورا طرح را مختومه اعلام خواهد کرد.
درخواست تمدید مدت اجرای طرح پژوهشی آقای دکتر سیامک اشرف تالش تحت عنوان " بررسی تجربی کاهش اندازه ذرات مواد موثر دارویی جهت افزایش کارایی ماده" و آقایان دکتر علی چائی بخش لنگرودی و دکتر رضا انصاری خلخالی تحت عنوان " شناسایی خطای هوشمند ماشین های دوار بر اساس تحلیل فرکانسیزمانی" مطرح شد و مقرر گردید گزارش نهایی داوری شده این طرح ها تا پایان شهریورماه94 به معاونت پژوهشی ارسال گردد،درغیراینصورت شورا طرح را مختومه اعلام خواهد کرد.
با تقاضای آقای دکتر محمدرضا یزدان پناه مبنی بر شرکت در کارگاه موسیقی "جاده ابریشم" در دانشگاه دپاو ایندیانای آمریکا، با توجه به اخذ پذیرش از کارگاه مذکور و نظر مثبت شورای گروه آموزشی موسیقی و شورای پژوهشی دانشکده ،موافقت به عمل آمد.(از محل پژوهانه سال 1394)
با درخواست پژوهشکده گیلانشناسی درخصوص سخنرانی آقای پروفسور بان.پ هوخندایک با عنوان " مطالعات غربی پیرامون آثار کوشیار" و برگزاری کارگاه اسطرلاب توسط دانشجویان ایشان موافقت به عمل آمد.
با درخواست دانشکده منابع طبیعی مبنی بر برگزاری کارگاه آموزشی تحت عنوان"آموزش کاربردی نرم افزار تخصصی نقشه برداری(surfer) در منابع طبیعی" موافقت به عمل آمدومقررگردیدهزینه های برگزاری از محل در آمدهای کارگاه تامین گردد.
با درخواست دانشکده علوم انسانی مبنی بر برگزاری میزگرد با موضوع "جامعه شناسی و جامعه ایرانی" و دعوت از آقای دکتر قانعی راد ،رییس انجمن جامعه شناسی ایران جهت سخنرانی در تاریخ 4/03/94 در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی موافقت به عمل آمد.
با سفر علمی آقای دکتر اکبر خداپرست به کشور فرانسه در تاریخ 16الی 20شهریور1394 موافقت به عمل آمد، ضمنا مقرر گردید هزینه سفر از محل گرنت سال93 محاسبه گردد.
با درخواست انصراف آقای دکتر علی کریمیان از دریافت گرنت سال93 موافقت به عمل آمد و مقرر گردید جهت تسویه حساب به واحد امور مالی حوزه مربوطه مراجعه نمایند.
مقرر گردید از این پس تایید نهایی مقاله های چاپ شده در همایشها (ثبت شده در سامانه داده پردازی پژوهش) به عهده معاونین پژوهشی دانشکده ها باشد .
موارد ثبت شده پس از بررسیهای اولیه و به روال معمول ‌‌‍‍، توسط کارشناسان پژوهشی دانشکده ها،و با تایید معاونین پژوهشی نهایی وفعال خواهند شد . همچنین مقرر گردید مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه رویه و اصول کلی را طی نامه ای به دانشکده ها ابلاغ نماید.


مورخ: ۱۳۹۴/۰۲/۰۱

مصوبات جلسه :

-با درخواست چاپ کتاب خانم دکتر فاطمه کریمی تحت عنوان « مفاهیم اساسی آسیب شناسی روانی کودک » به صورت ترجمه و با مشارکت 100% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید (لازم به ذکر است که حق الزحمه صاحب اثر نیز از محل پژوهانه پرداخت می گردد).
-با درخواست چاپ کتاب خانم دکتر زهرا امیری تحت عنوان« مفاهیم سیاست توسعه کشاورزی» به صورت ترجمه و با مشارکت 100% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید (لازم به ذکر است که حق الزحمه صاحب اثر نیز از محل پژوهانه پرداخت می گردد).
-با درخواست چاپ کتاب آقای دکتر رامین کوهی کمالی تحت عنوان « اپراتورهای صنعتی»به صورت تدوین و با مشارکت 100% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید (لازم به ذکر است که حق الزحمه صاحب اثر نیز از محل پژوهانه پرداخت می گردد).
-با درخواست چاپ کتاب خانم مریم سادات فیاضی تحت عنوان « روشهای تحقیق در زبان شناسی»به صورت ترجمه و با مشارکت حداقل 50% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید (لازم به ذکر است که حق الزحمه صاحب اثر نیز از محل پژوهانه پرداخت می گردد).
-با درخواست چاپ کتاب آقای دکتر عباس پناهی تحت عنوان « مأخذ شناسی تحلیلی،انتقادی تاریخی گیلان دوره صفوی»به صورت تألیف و با مشارکت 100% هزینه های چاپ از محل پژوهانه موافقت گردید (لازم به ذکر است که حق الزحمه صاحب اثر نیز از محل پژوهانه پرداخت می گردد).
-با درخواست دانشکده علوم پایه مبنی بر برگزاری برنامه ای تحت عنوان " عصرانه نجومی" به مناسبت هفته نجوم و دعوت از آقای دکتر حبیب خسروشاهی در تاریخ نهم اردیبهشت ماه سال جاری موافقت به عمل آمد.
-با سفر علمی آقای دکتر بهمن میرزایی به کشور یونان و آقای دکتر میراحمد لشت نشایی به کشور اسپانیا موافقت به عمل آمد.


مورخ: ۱۳۹۴/۰۱/۱۸

مقررگردید کارگروهی جهت تدوین آیین نامه در خصوص پایان نامه ها ، که اعضای آن متشکل از دکتر محمود مرادی، دکتر علی اصغر نورسته، دکتر مجید آروند،نمایندگان شورای پژوهشی و دکتر محسن زواره و دکتر سعید کتابچی با معرفی معاون محترم آموزش وتحصیلات تکمیلی بعنوان نمایندگان شورای تحصیلات تکمیلی تشکیل گردد.
مقررگردید کارگروهی جهت تدوین دستورالعمل ترفیع اعضای هیات علمی پژوهشی ، که اعضای آن متشکل از دکتر محمود مرادی، دکتر سعید کتابچی و دکتر مجید یاسوری و دکتر سیدهاشم موسوی تشکیل گردد.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکترسید اکبر خداپرست تحت عنوان « شناسایی و تهیه فهرست قارچ های مولد دوده(فوماژن) در استانهای جنوبی دریای خزر » مطرح شد، با توجه به چاپ مقاله در نشریه ، مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر رامین کوهی کمالی تحت عنوان « تامین بخار آب شیرین کن های حرارتی چند مرحله ای با انرژی خورشید» مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه ، مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی خانم دکتر شهناز محمدزاده تحت عنوان « بررسی مشترکات ملی، فرهنگی و تاریخی در ضرب المثل های فارسی و روسی» مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه ، مورد تایید قرار گرفت.
گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرضا یزدان پناه تحت عنوان « ارائه متد آموزشی برای تار(مرحله مقدماتی)» مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و چاپ مقاله در نشریه ، مورد تایید قرار گرفت.
در خصوص تسویه بخش الف طرح پژوهانه سال ۱۳۹۳ اعضای محترم علمی با توجه به مذاکرات و بررسی وضعیت در شورای پژوهشی ‌مقرر گردید برمبنای حداقل ۲۵درصد امتیاز پژوهانه سال ۱۳۹۳ نسبت به تسویه حساب بخش الف پژوهانه اقدام شود .
در خصوص اعضای هیات علمی با سابقه کمتر از سه سال که حداقل مذکور را کسب نکرده باشند در صورت ارایه گزارش فعالیت های پژوهشی سال ۱۳۹۳ و تایید در شورای پژوهشی دانشکده و دانشگاه بدون حداقل مذکور بخش الف قابل تسویه می باشد .


مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۹

-با درخواست مسئول راه اندازی پژوهشکده گیلانشناسی طی نامه شماره 157061 مورخ17/12/1393 جهت گرامیداشت هشتادمین سالروز تولد استاد برجسته آقای دکتر غلامحسین صدری افشار،برای برگزاری جلسه سخنرانی با عنوان " دلایل شکوفایی و افول علمی در جوامع انسانی" همراه با رونمایی از کتاب سفرنامه گمیلین" در روز شنبه مورخ 23/11/1393 در تالار دکتر رحمدل پژوهشکده گیلانشناسی موافقت به عمل آمد.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر رضا انصاری خلخالی تحت عنوان « توسعه روش های محاسباتی پیشرفته برای تحلیل دینامیکی غیرخطی نانولوله های کربنی» مطرح شد، با توجه به مقالات چاپ شده ، مورد تایید قرار گرفت.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر افشین اشرف زاده تحت عنوان « ارزیابی برخی شاخص های آماری مورد استفاده در پهنه بندی خشکسالی در ایران» مطرح شد، با توجه به داوری گزارش نهایی و مقالات ارائه شده در همایش، مورد تایید قرار گرفت.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر عباس صادقی تحت عنوان « میزان حمایت های اجتماعی و روش های مقابله ای در بیماران با تشخیص سکته قلبی و افراد سالم در شهر رشت» مطرح شد،
- با توجه به نمرات داوری گزارش نهایی ، مورد تایید قرار گرفت.

طرح های پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر کیخسرو یاکیده ،تحت عنوان« روش های تحلیل پوششی داده ها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اسماعیل ملک اخلاق،تحت عنوان« تاثیر مدیریت راهبردی منابع بر مزیت رقابتی شرکت»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر فاطمه کریمی،تحت عنوان« تعلیم و تربیت و علوم رفتاری، مهارتهای حل مسئله،هوش هیجانی»موافقت به عمل آمد.
طرح های پژوهشی دانشکده فنی و مهندسی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین افراخته ،تحت عنوان« مطالعات گسترده واحدهای تولید پراکنده (DG) و قابلیت اطمینان در سیستم های قدرت»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیدمحسن حسینی گلگو ،تحت عنوان« طراحی و ساخت حسگر گاز مقاومتی به روش لایه نازک»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا انصاری خلخالی ،تحت عنوان« تحلیل خواص و رفتار مکانیکی ریزسازه ها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر هاشم بابایی،تحت عنوان« ساخت دستگاه لوله شوک shock tube جهت ایجاد بارهای ایمپالسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر امین حقیقی پشتیری،تحت عنوان« کاهش مصرف انرژی الکتریکی در بخش سرمایش و گرمایش ساختمانها با استفاده از انرژی های تجدید پذیر»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکترماهرخ مقصودی،تحت عنوان«طراحی آنتن فراپهن باند»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نیما امانی فرد،تحت عنوان« مدلسازی جریان سیال با استفاده از روش هیدرودینامیک ذرات هموار(SPH)»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا شهنازی،تحت عنوان« طراحی کنترل کننده فازی تطبیقی بهینه همراه با الگوریتم های هوشمند برای سیستم های آشوبی ، غیرخطی، غیرقطعی، چند ورودی چند خروجی،غیرخطی نسبت به ورودی و تشخیص عیب در آنها و کاربرد آن در سیستم های مکانیک و پزشکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جلیل سیفعلی هرسینی،تحت عنوان« طراحی شبکه های مخابراتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حامد مجللی مقدم،تحت عنوان« توسعه و بهبود الگوریتم های تکاملی با کاربرد در بهینه سازی و کنترل»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حبیب قربانی نژاد فومنی،تحت عنوان« طراحی و امکان سنجی ساخت ادوات ماکروویو و آنتن»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا صالح جلالی،تحت عنوان« بررسی رفتار سازه ها و مصالح تحت بارهای ضربه ای و زلزله های نزدیک»موافقت به عمل آمد.

-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیدمسعود مقدس تفرشی،تحت عنوان« برنامه ریزی و بهره برداری سیستم های انرژی مبتنی بر منابع پراکنده انرژی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر منوچهر نحوی،تحت عنوان« تحلیل تصاویر ویدئویی مبتنی بر تکنیک های پردازش تصویر»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علیرضا صابرکاری،تحت عنوان« سیستم های مدیریت توان مجتمع»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا حسن زاده پاک رضائی،تحت عنوان« ارائه تکنیک های پردازش سیگنال و تصویر جهت بهبود کیفیت سیگنالها و تصاویر تجاری، پزشکی و صنعتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیدسعید محتوی پور،تحت عنوان« ارزیابی رفتار راهبردی بازیگران بازار برق در بازار ظرفیت و انرژی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اسدالله شاه بهرامی،تحت عنوان« پردازش تصاویر و کارایی بالا در محاسبات ابری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بابک نوروزی،تحت عنوان« مطالعه و بررسی نانو جاذب های کربن فعال»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر وحید متقی طلب،تحت عنوان« بهبود خواص الکتریکی و مکانیکی منسوج و ساختار لیفی توسط نانوذرات فلزی و هیبریدی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مهدی نوری،تحت عنوان« تهیه نانوالیاف الکتروریسی شده زیست تخریب پذیر برای کاربردهای پزشکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اکبر خداپرست حقی،تحت عنوان« مدل سازی و شبیه سازی فرایند الکتروریسی نانو الیاف کامپوزیتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم لیلا میوه ای ،تحت عنوان« سنتز هیدروژلهایی بر پایه پلیمرهای طبیعی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیدرضا فلاحتگر،تحت عنوان« تحلیل برخورد پرتابه به پانل ساندویچی مرکب با هسته لانه زنبوری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جواد محمودی مهر،تحت عنوان« مدلسازی و بهینه سازی سیستم های انرژی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی چائی بخش لنگرودی،تحت عنوان« مدلسازی، عیب یابی و کنترل کوره های پیش گرم کن نفت خام»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد کلته،تحت عنوان« بررسی عددی انتقال حرارت در نانوسیالات»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیدابوالقاسم میرروشندل،تحت عنوان« داده کاوی و پردازش زبانهای طبیعی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا ابراهیمی آتانی،تحت عنوان« طراحی، پیاده سازی و تحلیل امنیتی شبکه های اقتضایی بین خودرویی VANET»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر احمد دادوند کوهی،تحت عنوان« جداسازی فلزات سنگین از محلولهای آبی با استفاده از هیدروژلهای پلیمری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر غلام خیاطی،تحت عنوان«جداسازی محصولات بیولوژیک»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بهروز عباسی سورکی،تحت عنوان« بررسی تجربی و مدلسازی ریاضی پدیده های انتقال در فرآیند آبزدایی اسمزی، خشک کردن و استخراج از جامدات»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر فرشته رئوف،تحت عنوان« ساخت نانوکاتالیست Li/Mgo و بررسی عملکرد آن در فرایند زوج شدن اکسایشی متان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدعلی صالحی،تحت عنوان« مطالعه تجربی و شبیه سازی عددی حرکت حباب در ستون های ایرلیفت با حضور نیروهای الکترواستاتیک و کاربردهای آن در فرایندهای تصفیه آب با لجن فعال»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جواد صیاد امین،تحت عنوان« بررسی تغییر توپوگرافی سطوح ماسه ای سواحل دریای خزر در اثر رسوب تاربال های نفتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مهران کریم پور فرد،تحت عنوان« ارزیابی رفتار مکانیکی مصالح خاکی غیرمتعارف»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر آرش بهار،تحت عنوان« شناسایی ابزارهای کنترل و بکارگیری آنها جهت کاهش ارتعاشات ناشی از باد و زلزله»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مهیار عربانی،تحت عنوان« بررسی آزمایشگاهی و مدلسازی رفتار مخلوطهای آسفالتی حاوی مواد نانو و افزودنیهای مختلف»موافقت به عمل آمد.

-با طرح پژوهشی آقای دکتر نصرت اله فلاح،تحت عنوان« بکارگیری و توسعه روش های احجام محدود برای تحلیل مکانیک سازه ها »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی قربانی،تحت عنوان« بررسی آزمایشگاهی تاثیر ریزدانه های خمیری بر مقاومت برشی زهکشی نشده ماسه انزلی با استفاده از دستگاه سه محوری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر کورش جواهرده،تحت عنوان« بهینه سازی تبادل گرما در مبدل های حرارتی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر شجاع رمضانی،تحت عنوان« فرمول بندی و تحلیل المان محدود میکروورق ها بر مبنای تئوری الاستیسیته گرادیان کرنش»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رامین کوهی کمالی،تحت عنوان« پژوهش در جریانهای با تغییر فاز و مدیریت مصرف انرژی در حوزه آب با کاربرد در صنعت شیرین سازی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر راهبه نیارکی اصلی،تحت عنوان« طراحی سیستم های دیجیتالی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جواد رزاقی لنگرودی،تحت عنوان« مطالعه عددی رفتار غیرخطی سازه های فولادی تحت نیروهای ناشی از زلزله»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر کاظم آتشکاری،تحت عنوان« مدلسازی سیستم های گازی سازی از زیست توده»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نادر نریمان زاده،تحت عنوان« طراحی بهینه ای چندهدفی سیستم های کنترل و مکانیکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی باستی،تحت عنوان« بررسی عددی اثر نرخ کرنش بر پیش بینی آسیب به کمک معیار حدشکل دهی دینامیکی در فرایند شکل دهی ورق های فلزی با سرعت بالا»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی جمالی،تحت عنوان« استفاده از روشهای هوش مصنوعی در طراحی مهندسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح آقای دکتر سید روح الله کاظمی بازاردهی،تحت عنوان « بررسی رفتار ارتعاشی تیرها و ورقها با روش های تحلیلی و عددی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرید نجفی،تحت عنوان« تحلیل و ارزیابی سیستم های سرو کنترلی در عملگرهای نیوماتیکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر احمد باقری،تحت عنوان« طراحی کنترلی سیستم های دینامیکی غیرخطی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی شمس ناتری،تحت عنوان« ارزیابی خصوصیات مواد نساجی به کمک پردازش تصویر و تکنیک فازی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین قنادزاده،تحت عنوان« استخراج اسید لاکتیک از محلولهای آبی با استفاده از یک الکل سنگین و مدلسازی ترمودینامیکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسن توکلی،تحت عنوان« بهینه سازی پارامترها برای الگوریتم های کدینگ و رمزنگاری سیستم های مخابراتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مجتبی اکبری دوگلسر،تحت عنوان« اصلاح سطحی منسوج بی بافت پلی پروپیلن با استفاده از پلاسما به منظور رهش داور»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جواد مختاری،تحت عنوان« هوشمندسازی منسوجات جهت کاربردهای متنوع»موافقت به عمل آمد.


مورخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۸

-در راستای حمایت معاونت پژوهشی از تجمیع پژوهانه اعضای هیئت علمی در قالب خرید تجهیزات آزمایشگاهی،مقرر گردید هر دانشکده حداکثر تا پایان هفته بعد بصورت دقیق میزان پژوهانه تجمیعی افراد و گروه ها در این راستا را به حوزه پژوهشی اعلام نماید.
-پروپوزال پایان نامه های پژوهشکده گیلان شناسی به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت:
1.خانم فتانه پاسبان حضرتی با عنوان پایان نامه « اهمیت اسناد در پژوهش های مردم شناسی دوره قاجاریه(منطقه بیمرغ گناباد) »
2.خانم مینا جلیل وند با عنوان پایان نامه « تحلیل آثار باستان شناختی حوزه فرهنگی مارلیک عصر آهن به منظور شناسایی و طبقه بندی نقوش و عناصر آیینی و تزئینی »
3.خانم فرشته رحمانی نژاد با عنوان پایان نامه « اوضاع فرهنگی اجتماعی گیلان غربی بر اساس گزارش صفوه و الصفا و ماخذ این دوره »
4.آقای حمیدرضا رحمتی با عنوان پایان نامه «نماد شناختی جشن و سوگ در باورهای مردم لرستان »
5.آقای مانی زیاری با عنوان پایان نامه « نقد آثار داستانی بیژن تجدی از منظر بوم گرایی»
6.آقای سید کمال الدین شفیعی با عنوان پایان نامه « روابط اجتماعی و اقتصادی طالقان با گیلان و مازندران در دوره اسلامی»
7.خانم مریم صالح پور با عنوان پایان نامه « روابط سیاسی و اقتصادی ایران و هند در دوره صفویان»
8.خانم فاطمه صفری با عنوان پایان نامه « نقش پاورقی های روزنامه های دوره قاجار در شکل گیری اندیشه های انقلاب مشروطه(رویکرد تاریخ گرایی نوین)»
9.خانم الهام لشگری پور با عنوان پایان نامه « مطالعه تطبیقی کارکردهای حکومتی دین در جامعه عصر ساسانی و عصر آل بویه»
10.آقای اسدالله محمدزاده با عنوان پایان نامه « بازنمایی ایران عصر قاجار در سفرنامه های سیاحان فرانسوی»
11.خانم طراوت مهرورز با عنوان پایان نامه « شناسایی ظرفیت های گردشگری ادبی در استان گیلان»
12.خانم سیما نعمتی ماتک با عنوان پایان نامه « نقش موزه روستایی در توسعه گردشگری استان گیلان»
13.آقای پژمان بختیاری با عنوان پایان نامه « نقش دامداری در حفظ زبان و فرهنگ قوم تالش (شهرستان ماسال)»
14.آقای فرامرز ریحانی با عنوان پایان نامه « تاثیر اقلیم در آثار هوشنگ ابتهاج»
15.خانم نسیم ایمری با عنوان پایان نامه « بررسی میراث فرهنگی ایران باستان در سفرنامه های اروپائیان عصر قاجار (با تکیه بر میراث مادی) »
طرح های پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محرم رضایتی کیشه خاله،تحت عنوان«مطالعات زبانی و تحقیقات زبانشناسی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید موسی کافی ماسوله ،تحت عنوان« آسیب شناسی روانی و شخصیت »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا اسماعیلپور،تحت عنوان« بررسی و مطالعه تطبیقی مسئولیت اجتماعی سازمان از دیدگاه اسلام و سایر ادیان »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر احمد رضی،تحت عنوان« رویکرد گفتمانی در تحلیل آثار کلاسیک و معاصر »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اسماعیل رمضانپور،تحت عنوان« طرح خودگردانی و عملکرد بیمارستانها »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرحیم رمضانیان،تحت عنوان« کاربرد مدل های کمی در ارزیابی عملکرد و بهبود فرایند در سازمانها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مسعود خلیلی ثابت،تحت عنوان« روشهای نوین تدریس و یادگیری زبان انگلیسی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر امیرمهدی زفرقندی،تحت عنوان« یادگیری زبان دوم دانشجویان انگلیسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر ژاله حساسخواه،تحت عنوان« راه های بهبود کیفیت آموزش و فراگیری زبان انگلیسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر منصور حکیم جوادی ،تحت عنوان« اصلاح رفتار در کودکان مبتلا به بیش فعالی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید محمد اسدی نژاد،تحت عنوان« بررسی در حوزه داوری و قضاوت»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی صیادی،تحت عنوان« اثر گروه درمانی شناختی رفتاری بر آشفتگی روانی و بارهای غیرمنطقی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید ولی اله موسوی،تحت عنوان« پژوهش در زمینه های مربوط به روانشناسی شخصیت»موافقت به عمل آمد.


مورخ: ۱۳۹۳/۱۱/۱۴

-نامه شماره 142831/2 مورخ 14/11/1393 دانشکده ادبیات وعلوم انسانی در خصوص برگزاری همایش تحت عنوان"نخستین همایش علمی زبانها وگویشهای ایرانی کرانه جنوبی دریای خزر" مطرح شد و مقرر گردید همایش به صورت بین المللی بر گزار گرددو نسبت به تکمیل کادر کمیته علمی همایش درسطح بین المللی با هماهنگی مدیر پژوهش وفناوری اقدام شود.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر علی اعلمی تحت عنوان « غربال برخی از گندم نیاهای موجود با نشانگرهای پیوسته با صفات ارزشمند زراعی در گندم» مطرح شد و با توجه به داوری گزارش نهایی و مقاله ارایه شده در همایش بین المللی مورد تایید قرار گرفت.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرحیم رمضانیان تحت عنوان « شناسایی اولویتهای رقابتی و تعیین رابطه آنها با مزیت های رقابتی شرکت های مستقر در شهرک صنعتی رشت» مطرح شد و با توجه به داوری گزارش نهایی وپذیرش چاپ مقاله در نشریه علمی پژوهشی، مورد تایید قرار گرفت.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر علی تسلیمی تحت عنوان « مکتب های ادبی و آثار هدایت» مطرح شد و با توجه به داوری گزارش نهایی و مقاله چاپ شده در نشریه ادب پژوهشی مورد تایید قرار گرفت.
-گزارش نهایی طرح پژوهشی آقای دکتر علی کریمیان صیقلانی تحت عنوان « بازشناسی و نقد مبانی اخلاق زیست محیطی » مطرح شد و با توجه به داوری گزارش نهایی و مقاله چاپ شده در فصلنامه علمی پژوهشی مورد تایید قرار گرفت.


طرح های پژوهشی دانشکده علوم کشاورزی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مجید متقی طلب،تحت عنوان« تاثیر تزریق درون تخم مرغی مواد معدنی(نانو، ارگانیک) . غیر الکترولیت ها بر بیان ژن انتقال دهنده مواد مغذی در جوجه»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر یوسف حمیداوغلی،تحت عنوان« اصلاح ریزازدیادی گیاهان باغی و دارویی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر جعفر اصغری،تحت عنوان« مدیریت علفهای هرز در گیاهان زراعی منطقه»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر بابک ربیعی،تحت عنوان« مکان یابی QTL های کنترل کننده صفات مرتبط با تحمل به تنش شوری در مراحل جوانه زنی و گیاهچه ای برنج (Oryza sativa L.) »موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر حبیب اله سمیع زاده لاهیجی،تحت عنوان« بررسی تغییرات ترانسکریپتوم و ژنوم گیاهان زراعی به تنش محیطی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر سالار جمالی،تحت عنوان« روشهای مدیریت نماتد مولد گره ریشه»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر سید اکبر خداپرست،تحت عنوان« شناسایی و بارکدگذاری دی ان ای (DNA barcoding) قارچهای بیمارگر گیاهی در ایران»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر فرجاد رفیعی،تحت عنوان« کاربرد تکنیک های کمی و مولکولی در بهبود ژنتیکی جانداران اهلی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکترجمالعلی الفتی،تحت عنوان« بهینه سازی تولید سبزی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر مریم نوابیان،تحت عنوان« ارزیابی عملکرد زهکشی زیرزمینی تحت شرایط اراضی شالیزاری»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر هدایت زکی زاده،تحت عنوان« بررسی های فیزیولوژیک و مورفولوژیک چند گونه چمن و ریزازدیادی چند گیاه سنتی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مجید مجیدیان،تحت عنوان« تاثیر عناصر ضروری و تنش ها بر گیاهان زراعی و دارویی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر اردشیر محیط،تحت عنوان« بررسی عناصر معدنی در مو و سم اسب»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محسن زواره،تحت عنوان« تاثیر مدیریت های مختلف زراعی بر رشد، نمو و عملکرد دانه و مواد موثره گیاهان زراعی و دارویی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدمهدی سوهانی،تحت عنوان« مطالعه تراریخت سازی گیاهان زراعی با استفاده از اگروباکتریوم تومی فاشینس»موافقت به عمل آمد
- با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا شیرزادیان،تحت عنوان« بررسی عملکرد و انتقال برخی ژن ها در ارتباط با استرس های زنده و غیرزنده»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر ضیاء الدین میرحسینی،تحت عنوان« بررسی اثر برخی ژنهای کاندیدا بر عملکرد صفات اقتصادی دام های ایران»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مسعود اصفهانی،تحت عنوان« اثر تیمارهای کودی و آبیاری بر رشد ، عملکرد و شاخص های خوابیدگی بوته ارقام برنج»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرضا خالدیان،تحت عنوان« اندازه گیری و مدلسازی عددی و آماری حرکت آب و املاح در محیط بهم پیوسته آب، خاک، گیاه و اتمسفر»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر سید حسین حسینی مقدم،تحت عنوان« بررسی ژنهای مرتبط با مقاومت به بیماری و تحمل در دامها و حشرات صنعتی »موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر جلال جلالی،تحت عنوان« بررسی شاخص های فیزیولوژیکی و کنترل حشرات»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد حسن بیگلویی،تحت عنوان« استفاده بهینه از سامانه آب و خاک و گیاه برای تولید محصول بیشتر با رویکرد بحران آب»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر غلامرضا محسن آبادی،تحت عنوان« استفاده بهینه از منابع محیطی در گیاهان زراعی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر امیر ملک پور اسطلکی ،تحت عنوان« بررسی های ژئوتکنیکی و هیدرولیکی در سازه های آبی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر سید حسین پیمان،تحت عنوان« بررسی شاخص های کیفیت برنج رابطه میلینگ با کیفیت غذایی دانه»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر حماد زرعی فروشی،تحت عنوان« کاربرد هوش مصنوعی و ماشین بینایی در کیفیت سنجی محصولات کشاورزی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا ابراهیمی،تحت عنوان« اثر کودهای آلی و کودهای شیمیایی بر کمیت و کیفیت محصولات زراعی و باغی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر سهیلا طالش ساسانی،تحت عنوان« مطالعه تنوع ژنتیکی برخی گیاهان باغی و زراعی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمود شعبانپور،تحت عنوان« بررسی خصوصیات فیزیکی و فرسایشی خاک»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر عبدالاحد شادپرور،تحت عنوان« بررسی عوامل ژنتیکی و اقتصادی در طرح های بهینه اصلاح نژادی در نشخوار کنندگان»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر ایرج باقری،تحت عنوان« کاربرد ماشین بینایی در کیفیت سنجی محصولات کشاورزی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر آرش زیبایی ،تحت عنوان« بررسی تغذیه، سیستم ایمنی و تاثیر ترکیبات شیمیایی و گیاهی بر حشرات آفت»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر حسن رمضانپور،تحت عنوان« مطالعه پیدایش و تکامل خاک های متفاوت و تغییر کاربری اراضی در برخی مناطق گیلان (شرق،غرب و جنوب گیلان)»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر سمیه جنت رستمی،تحت عنوان« مدیریت منابع آب زیرزمینی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر داود بخشی،تحت عنوان« بررسی مسائل و مشکلات تولید میوه های مناطق معتدله»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد قدمیاری،تحت عنوان« بررسی اثرات بازدارنده ها و سموم روی بیوشیمی و فیزیولوژی حشرات و افزایش کارایی آنها با نانوفرمولاسیون»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر صدیقه موسی نژاد،تحت عنوان« بررسی شیوع و شدت بیماری های مهم گیاهی محصولات زراعی استان گیلان و معرفی روش های مدیریتی مناسب برای آنها»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر آزاده کریمی ملاطی،تحت عنوان« کنترل بیولوژیک و مدیریت تلفیقی آفات مهم کشاورزی ایران»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا حسینی،تحت عنوان« رده بندی مرفولوژیک و مولکولی حشرات مفید و مضر»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر صفورا اسدی،تحت عنوان« بررسی وضعیت عناصر غذایی در خاک، آلودگی منابع آب و خاک و پالایش گیاهی خاک»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر المیرا محمدوند،تحت عنوان« بررسی بیولوژی، اکولوژی، قابلیت رقابت و روش های کنترل علف های هرز »موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر عاطفه صبوری،تحت عنوان« بررسی ژنتیکی(تنوع، ساختار و تجزیه ارتباط) گیاهان به ویژه غلات تحت تنش های غیرزیستی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نوید قوی حسین زاده،تحت عنوان« استفاده از راهبردهای ژنتیکی، آماری و اقتصادی در پرورش دامهای بزرگ و کوچک»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مهرداد محمدی،تحت عنوان« پرورش طیور بدون آنتی بیوتیک»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر علی اعلمی،تحت عنوان« مطالعه ژن های مرتبط با تنش های محیطی و تنوع ژنتیکی با استفاده از نشانگر های مولکولی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین اسدی،تحت عنوان« مطالعه، فرایندیابی و مدلسازی فرسایش خاک و انتقال رسوب»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد روستائی علی مهر،تحت عنوان« اثر ترکیبات گیاهی بر پاسخ های ایمنی طیور»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر عبداله حاتم زاده،تحت عنوان« بررسی جنبه های فیزیولوژی و بیوشیمیایی گیاهان زینتی و دارویی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر نفیسه یغمائیان مهابادی،تحت عنوان« مطالعه،شناسایی و ارزیابی تناسب اراضی خاک ها»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمود قاسم نژاد،تحت عنوان« مطالعه خصوصیات باغبانی ، فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی مهم ترین میوه های نیمه گرمسیری ایران»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر اکبر فرقانی،تحت عنوان« مطالعه و بررسی وضعیت عناصر در خاک و آبهای استان گیلان»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر احد صحراگرد،تحت عنوان« بررسی بیواکولوژی آفات و دشمنان طبیعی آنها»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مازیار میحطی اصلی،تحت عنوان« بررسی اثرات گیاهان دارویی و موارد خوراکی بر شاخص های کمی و کیفی عملکرد ی طیور»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر حسن درمانی کوهی،تحت عنوان« اثرات استفاده از موارد افزودنی(Feed additives) بر عملکرد و پاسخ سیستم ایمنی جوجه های گوشتی »موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر سید محمدرضا احتشامی،تحت عنوان« اثر کودهای زیستی، شیمیائی، تیمار بذر و تنش خشکی بر عملکرد و تولید بذر گیاهان زراعی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر جلیل حاجی زاده،تحت عنوان« شناسایی بخشی از فون بندپایان استان گیلان»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مجید وظیفه دوست،تحت عنوان« بررسی کاربرد محصولات ماهواره ای در منابع آب و کشاورزی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر نادر پیرمرادیان،تحت عنوان« مدیریت آبیاری و زهکشی اراضی شالیزاری در راستای ارتقاء بهره وری»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر سید حسن حسنی،تحت عنوان« بررسی ویژگی های بیوشیمیایی و بیان ژنهای وابسته به تنش خشکی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد کاوسی کلاشمی،تحت عنوان« تجزیه وتحلیل اقتصادی در بخش کشاورزی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیامک غیبی،تحت عنوان« بررسی عوامل موثر در حفظ و نگهداری مواد غذایی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد کریم معتمد،تحت عنوان« بررسی اثرات اقتصادی-اجتماعی فعالیت های کشاورزان در راستای توسعه پایدار»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر افشین اشرف زاده،تحت عنوان«تحلیل برخی داده های هیدرولوژیک به منظور ارزیابی مدیریت منابع آب»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر معظم حسن پور اصیل،تحت عنوان« بررسی فیزیولوژی پس از برداشت در باغبانی بویژه گل های زینتی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مهدی اسماعیلی ورکی،تحت عنوان« مطالعه آزمایشگاهی کاهش آبشستگی اطراف گروه پایه کج»موافقت به عمل آمد.

طرح های پژوهشی دانشکده معماری و هنر
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مهرناز مولوی،تحت عنوان« نقش طراحی شهری در ترویج گردشگری با رویکرد توسعه پایدار»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر حسن احمدی،تحت عنوان« برنامه ریزی توسعه شهری و منطقه ای و بافت فرسوده»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر نادر زالی،تحت عنوان« فرایندهای برنامه ریزی توسعه ملی و منطقه ای با رویکرد آمایش سرزمین و آینده پژوهی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر مرضیه تراجی،تحت عنوان« بررسی تصویری نقش مایه های ایران»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر پریسا آروند،تحت عنوان« بررسی تاثیر هنرهای تجسمی در هنر اسلامی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر منصور حبیب دوست،تحت عنوان« بررسی هارمونی در آثار دوره باروک»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری،تحت عنوان« تاریخ و مبانی نظری موسیقی ایران»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر افشین عموزاده لیچایی،تحت عنوان« بررسی ساخت آثار هنری از مواد بازیافتی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر امیر شعبانی پور فومنی،تحت عنوان« بررسی تاثیر آموزش نقاشی در رشد خلاقیت کودکان»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر پرستو خداپرست حقی،تحت عنوان« نقش تصویرهای مکمل در کتابهای هنری»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا گلچین کوهی،تحت عنوان« عکاسی صید ماهی به شیوه سنتی(پره) در دریای خزر»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر فرشته متقی،تحت عنوان« هنر ساخت کاغذ و چاپ دستی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علیرضا اکرمی حسن کیاده،تحت عنوان« قصه و نشان(روایت تصویری از فرهنگ ایرانی)»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر امیررضا کریمی آذری،تحت عنوان« اصول طراحی موثر بر ارتقای خلاقیت کودکان در فضای مسکونی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر نورالدین عظیمی،تحت عنوان« بررسی تحولات اجتماعی، اقتصادی و کالبدی نواحی شهری ایران در دوره معاصر»موافقت به عمل آمد.

طرح های پژوهشی دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حامد محدث دیلمی،تحت عنوان« بررسی روش های عددی افزایش انتقال حرارت»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکترمحمد محمدپور مقدم،تحت عنوان« بررسی خواص شیمیایی مخلوط های مایع چند جزیی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی خانم دکتر زینب آیاتی،تحت عنوان« حل عددی و تحلیلی معادلات تابعی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدعلی میرزازاده،تحت عنوان« جوابهای دقیق معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی در فیزیک ریاضی»موافقت به عمل آمد.
- با طرح پژوهشی آقای دکتر مجتبی مرادی،تحت عنوان« روش های عددی و شبیه سازی برای حل معادلات اینترودیفرانسیل فردهلم غیرخطی»موافقت به عمل آمد.
طرح های پژوهشی پژوهشکده گیلانشناسی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر انوش مرادی یاسوری ،تحت عنوان« تهیه زندگینامه مفاخر گیلان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر دکتر روشن بابایی همتی،تحت عنوان«انجام طرح فناوری گردشگری مجازی رشت »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباس پناهی ،تحت عنوان« طرح عریضه های مردم گیلان به مجلس شورای ملی و چاپ کتاب کیاییان»موافقت به عمل آمد.
طرح های پژوهشی دانشکده منابع طبیعی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جواد ترکمن،تحت عنوان« ارزیابی کیفیت نهال و ساختار چوب درختان جنگلی»موافقت به عمل آمد.


مورخ: ۱۳۹۳/۱۰/۳۰

-مقرر گردید به پاس قدردانی از خدمات ارزنده فرهنگی آقای دکتر محمد علی فائق، پزشک و گیلان شناس، مراسم نکوداشتی در بهمن ماه سال جاری با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری گیلان، انجمن مهرورزان گیلان و سازمان فرهنگی شهرداری درپژوهشکده گیلان شناسی برگزار گردد.
-با تقاضای آقای دکتر علیرضا صدر ممتاز مبنی بر خاتمه یافتن طرح پژوهشی تحت عنوان «بررسی و بهینه سازی پرتو پایی گامای محیطی »باتوجه به داوری های طرح موافقت به عمل آمد.
-موضوع چاپ کتاب سرکار خانم دکتر زهرا امیری تحت عنوان « سیاست توسعه کشاورزی » مطرح شد.مقرر گردید جهت بررسی و اعلام نظر به دانشکده علوم کشاورزی ارسال گردد.
-موضوع چاپ کتاب آقای دکتر نوید قوی حسین زاده تحت عنوان « ژنتیک آماری صفات کمی» مطرح شد.مقرر گردید جهت بررسی و اعلام نظر به دانشکده علوم کشاورزی ارسال گردد.
طرح های پژوهشی دانشکده ریاضی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر داود احمدی دستجردی،تحت عنوان« بررسی فضاهای شیفت»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بهروز فتحی واجارگاه،تحت عنوان« مولدهای شبه تصادفی و کارایی آنها در ریاضیات مالی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا زارعی،تحت عنوان« ترتیب تصادفی متغیرهای تصادفی فازی و کاربرد آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مهری باقریان،تحت عنوان« بهینه سازی الگوریتم های یافتن موتیف در توالی های زیستی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر داود خجسته سالکویه،تحت عنوان« روش های تکرای برای حل دستگاه معادلات خطی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرشید مهردوست،تحت عنوان« الگوریتم های شبیه سازی در قیمت گذاری اوراق مشتقه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مازیار صلاحی،تحت عنوان« مسائل درجه دوم و درجه دوم کسری حقیقی و مختلط، نظریه، الگوریتم ها، برخی کاربردها و مدل استوار مسائل مکانیابی و تحلیل پوششی داده ها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جعفر بی آزار،تحت عنوان« حل عددی مطالعات تابعی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سعید کتابچی،تحت عنوان« جوابهای دستگاه معادلات قدرمطلق و تصحیح بهینه دستگاه معادلات با استفاده از روش زیرگرادیان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اسماعیل انصاری پیری،تحت عنوان« پایداری مفاهیمی مرتبط با عملگرها روی مدلهای جبرهای توپولوژیکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اسماعیل عزیزپور،تحت عنوان« مشخصه سوپرمنفیلدهای فینسلری و منیفلدهای ریمانی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر ساناز لامعی جوان،تحت عنوان« کد حسابی شارهای ژئودزیکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حبیب اله انصاری طرقی،تحت عنوان« تحقیقی بر مدولها با استفاده از نظریه گراف»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نصیر تقی زاده،تحت عنوان« وجود و یگانگی جواب و مسائل با مقدار مرزی معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین سهله،تحت عنوان« کوهمولوژی گروههای توپولوژیک با ضرایب نا آبلی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر احمد عباسی،تحت عنوان« بررسی خواص متناهی بودن کوهمولوژی موضعی در شرایط خاص»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مژگان اکبری،تحت عنوان« روشهای جدید برای حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی غیرخطی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباس سهله،تحت عنوان« میانگین پذیری روی جبر نیم گروهی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد کیانپور،تحت عنوان« ضخامت بهینه یک پوسته استوانه ای تحت نیروهای تصادفی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین امینی خواه،تحت عنوان« حل عددی دستگاه های معادلات انتگرال، اینتگرودیفرانسیل و دیفرانسیل جزئی به کمک موجکها»موافقت به عمل آمد.

طرح های پژوهشی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی اصغر نورسته،تحت عنوان« نقش عوامل حس عمقی، قدرت، بانداژ و تعادل در کنترل حرکت »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا گوهررستمی،تحت عنوان« ذینفع مداری در ورزش»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مینا ملائی کوهی،تحت عنوان« بررسی میزان خوشنامی دانشکده های دانشگاه گیلان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر شهرام شفیعی،تحت عنوان« توسعه ورزش بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسن دانشمندی،تحت عنوان« تمرینات ثبات مرکزی واتیسم، راستای سر و گردن در کودکان نابینا و ناشنوا»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر نوشین بنار،تحت عنوان« طراحی الگوی جذب مردم به ورزش همگانی در استان گیلان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نادر سمامی،تحت عنوان« بررسی تاثیر پارامترهای حرکت درمانی بر توان بخشی افراد ناتوان و بیمار»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بهمن میرزایی،تحت عنوان« تاثیر تمرین هوازی و مصرف مکمل های ضد اکسایشی بر آسیب های اکسایشی ژنوم کندریابیو DNA سلول در ورزشکاران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جواد مهربانی ،تحت عنوان« ارزیابی سطح فعالیت بدنی،چاقی و سندرم متابولیک در افراد بزرگسال»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی شمسی ماجلان،تحت عنوان« تاثیر آسیب ها و ناهنجاریهای عضلانی اسکلتی بر عملکرد ورزشی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرهاد رحمانی نیا،تحت عنوان« اثر فعالیت های بدنی بر تندرستی و تغییرات وزنی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رحیم رمضانی نژاد،تحت عنوان« بررسی وضعیت منابع انسانی در ورزش ایران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمید اراضی،تحت عنوان« بررسی آثار انواع تمرینات ورزشی بر عملکرد و کوفتگی عضلانی، شاخص های هماتولوژیک، هورمونی،وابسته به تندرستی و رفتار قلبی-عروقی ورزشکاران و غیرورزشکاران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمید محبی،تحت عنوان« تغییرات سوخت و سازی، پاسخ های همودینامیکی،ایمنولوژیکی و هورمونی به تمرین، فعالیت های مختلف ورزشی و مصرف مکمل در آزمودنی ها با وضعیت تمرینی، تغذیه ای، جنسیت و گونه متفاوت»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مهرعلی همتی نژاد،تحت عنوان« برنامه ریزی استراتژیک و عملیاتی ، سازماندهی و ارزشیابی سازمانها، اماکن و گروه های ورزشی ملی و استانی، طراحی و ارائه مدل»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر ارسلان دمیرچی،تحت عنوان« بررسی نقش مداخله ای برنامه های تمرینی مختلف بر پروفایل چربی، سندروم متابولیک در موشهای اوارکتومی شده»موافقت به عمل آمد.

طرح های پژوهشی دانشکده علوم پایه

-با طرح پژوهشی خانم دکتر معصومه عابدینی،تحت عنوان« تهیه و شناسایی چند نانو کاتالیزور و یک کاتالیزور اصلاح شده پلیمری و استفاده از انها در سنتز ترکیبات هتروسیکلی مختلف مانند بیس ایندولیل متانها،بیس کومارین ها و زانتن های متقارن و نامتقارن»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید محسن اصغری،تحت عنوان« بررسی ارتباط ساختمان و فعالیت پروتئین ها با استفاده از روش مهندسی پروتئین»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین روحی،تحت عنوان« پیوند هیدروژنی در خانواده ترکیبات بنزازول و مایعات یونی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر شهره سیام،تحت عنوان« بررسی تاثیر مداخله آموزش بهداشت در ارتقاء خودمراقبتی و کیفیت زندگی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی قنادزاده گیلانی،تحت عنوان« بررسی خواص نوری، دی الکتریکی، ترمودینامیکی، مواد و بررسی فازی سیستم های سه جزیی مایع-مایع»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بهزاد خلیلی،تحت عنوان« سنتز ترکیبات هتروسیکل در محیط آبی و بررسی ترموشیمی آنها با استفاده از شیمی محاسباتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر روحان رخشایی،تحت عنوان« حذف آلاینده های آب و پساب بوسیله جاذب های بیولوژیکی و بررسی های ترمودینامیکی و سینتیکی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمید دژم پناه،تحت عنوان« مطالعه خواص نوری رنگینه ها و برهمکنش آنها با مواد بیولوژیکی و مواد دیگر»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علیرضا خورشیدی،تحت عنوان« تهیه نانوکاتالیزگرهای ناهمگن معدنی و بررسی عملکرد آنها در سنتز ترکیبات مهم زیستی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی محمدخواه،تحت عنوان« استفاده از جاذب های طبیعی اصلاح شده جهت حذف آلاینده ها از منابع آبی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مهدی شیخان،تحت عنوان« کاتالیزگرهای همگن و ناهمگن در تبدیلات شیمی آلی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر کورش رادمقدم،تحت عنوان« سنتز هتروسیکل ها و نانو کاتالیست های جدید و کاربرد آنها »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر هادی فلاح معافی،تحت عنوان« سنتز و شناسایی نانو کامپوزیت های اکسید فلزی و بررسی کاربرد آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر شبنم سهراب نژاد،تحت عنوان« بررسی خاصیت های فتو کاتالیستی و آنتی باکتریایی نانو کامپوزیت ها با بسترهای الک کننده مولکولی و خاک رس ها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اسداله محمدی،تحت عنوان« سنتز مواد رنگزای آلی فعال بیولوژیکی و بررسی کاربردهای آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سینا شکارسرایی،تحت عنوان« بررسی سیستم های سه تایی مایع- مایع شامل اسیدهای معدنی و آلی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نصرت اله محمودی،تحت عنوان« سنتز تک ظرفی چند جزیی مشتقات جدید ترکیبات متنوع مونو و بیس -هتروسیکل و بررسی فعالیت فوتوکرومیک، ضدباکتری، ضد اکسیدان و ضد سرطان آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر زینب مرادی شوئیلی،تحت عنوان« سنتز و شناسایی کاتالیزورهای هتروژن و هموژن معدنی و کاربرد آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عبداله فلاح شجاعی ،تحت عنوان« سنتز و بررسی خواص نانو کاتالیزورهای بوردار»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر ناز چائی بخش لنگرودی،تحت عنوان« تصفیه پساب حاوی رنگ با منعقدکننده های طبیعی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر نینا علیزاده،تحت عنوان« کاربرد روش اسپکتروسکوپی جهت بررسی انواع مختلف کمپلکس ها بین داروهای شیمیایی و پذیرنه های فرم پای و سیگما در حلال های غیر مایی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مجید آروند،تحت عنوان« کاربرد نانوکامپوزیت های حاصل از نانو مواد جهت ارتقای عملکرد حسگرها و بیو حسگرهای الکتروشیمیایی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرهاد شیرینی،تحت عنوان« معرفی روشهای جدید برای تسریع برخی از واکنش های چند جزیی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید خلیل طباطبائیان،تحت عنوان« سنتز و مطالعه ترکیبات آلی با استفاده از کاتالیزورهای عناصر واسطه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر آسیه یحیی زاده،تحت عنوان« سنتز و شناسایی تیازول ها و بیس ایمینوتیازول های جدید به روش تک ظرفی سه جزیی و تعیین فعالیت ضد باکتری آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر منوچهر مامقانی،تحت عنوان« ارائه روش های نوین در سنتز هتروسیکل های نیترون دار پنج و شش عضوی دارای خواص بیولوژیکی مهم و استفاده از سیستم های کاتالیزوری جدید در سنتزهای آلی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا انصاری،تحت عنوان« استفاده از برخی نانوذرات اکسیدهای فلزی برای حذف آلاینده های زیست محیطی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بهرام قلمی چوبر،تحت عنوان« اندازه گیری و مدل سازی خواص ترمودینامیکی سامانه های چند جزیی: رهیافت تجربی و نظری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدعلی زنجانچی،تحت عنوان« اصلاحات بسترهای جامد جهت ساخت جاذب و کاتالیست»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمودرضا آقامعالی، تحت عنوان« کلون سازی و تعیین توالی ژن آلفا آمیلاز از باکتری anoxybacillus flavithermus»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر بهروز حیدری،تحت عنوان« بررسی اثرات عصاره های آلی و آبی بافت های مختلف توتیا و خیار دریایی خلیج فارس بر برخی باکتر ها و قارچ های بیماری زا»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین غفوری،تحت عنوان« بررسی ویژگی های بیولوژیکی از جمله فعالیت های ضدسرطانی و آنتی اکسیدانی ترکیبات سنتزی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا وزیری،تحت عنوان« بررسی بیان ژن kiss1»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مرضیه بیگم فقیر،تحت عنوان« بررسی ریز ریخت شناسی گونه های سرده Geum L. از تیره گل سرخ در ایران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر اکرم سادات نعیمی،تحت عنوان« تحقیقات زیست محیطی در زمینه سوخت زیستی(بیودیزل) و جذب زیستی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر نادر شعبانی پور،تحت عنوان« ویژگی های شبکیه و بینایی مار دریایی Enhydrina schistosa از آبهای دریای عمان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مهدی رسا،تحت عنوان« آهارگیری تخمیری فیبرهای کتان با استفاده از یک باسیلوس تولیدکننده آلفا-آمیلاز: بهینه سازی همزمان تولید آنزیم و اهارگیری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرهاد مشایخی،تحت عنوان« بررسی پروتئین ها و ژن های مختلف در لقاح مصنوعی، ناباروری و سرطان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد جواد مهدی پور مقدم،تحت عنوان« بررسی مکانیسم مقاومت نسبت به آنتی بیوتیک ها و ترکیبات ضدمیکروبی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر اکبر نورسته نیا،تحت عنوان« مطالعه تغییرات فیزیولوژیک ناشی از تنش های محیطی در گیاهان توتون و چای»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر شهریار سعیدی مهرورز،تحت عنوان« سیستماتیک نهاندانگان و پوشش گیاهی ایران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد حاصلی،تحت عنوان« بررسی سستودهای Diphyllideaو trypanorhynch»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی بانی،تحت عنوان« بیولوژی تولید مثل و رشد برخی از آبزیان دریای خزر»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر منصور افشار محمدیان،تحت عنوان« بررسی تغییرات فصلی برخی از ترکیبات فنلی در دو کلون چای»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حجت اله زمانی،تحت عنوان« بررسی شیوع مقاومت آنتی بیوتیکی در برخی از میکروارگانیسم های پاتوژن و به کارگیری روشهای کنترلی بر علیه آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر ریحانه سریری،تحت عنوان« بررسی فعالیت های بیولوژیکی آنزیم های بزاقی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر کمیل بابائی ولنی،تحت عنوان« محاسبه دامنه پراکندگی با استفاده از تقارن های ریسمانی در نظریه ابرریسمان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سعید باطبی،تحت عنوان« بررسی چگونگی تولید هماهنگ های مرتبه بالا و پالس آتوثانیه ای»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمید رحیم پور سلیمانی،تحت عنوان« بررسی خواص اپتیکی و الکتریکی نیمه هادی ها و اتصالات مولکولی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علیرضا صدرممتاز،تحت عنوان« پردازش تصویر SPECT با استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی و نقش اصلاحات در بازسازی تصویر در قسمت های مختلف بدن»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر صابر فرجامی شایسته،تحت عنوان« سنتز و مشخصه یابی نانوذرات مغناطیسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید محمد روضاتی،تحت عنوان« تهیه و مطالعه خواص فیزیکی لایه های نازک مواد»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سعید مهدوی فر،تحت عنوان« مغناطیس های کوانتومی کم-بعد»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر ساعد جعفری،تحت عنوان« لیزر الکترون آزاد در حضور پلاسمای زمینه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مجید سیفی،تحت عنوان« بررسی خواص فیزیکی نانوذرات مغناطیسی و گرافن الاییده شده»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین پناهی،تحت عنوان« مطالعه مدل های کوانتومی به روش جبری »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین محمودی چناری،تحت عنوان« سنتز، مشخصه یابی و مطالعه خواص ساختاری، فوتوکالیستی و حسگری نانوذرات و نانو فیبرهای پلیمری در اشکال مختلف»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرهاد اسمعیلی قدسی،تحت عنوان« تهیه اکسیدهای فلزی با روش سل-ژل و مشخصه یابی فیزیکی آنها»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی مرتضی پور،تحت عنوان« مطالعه درهم تنیدگی سیستم های کوانتومی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حنیف هادی پور،تحت عنوان« اثرات برهم کنش الکترونی در گرافن و سیستم های اسپینی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباس قاسمی زاد،تحت عنوان« همجوشی محصورشدگی لختی (اینرسی) و تاثیر پارامترهای فیزیکی برآن»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر پیوند طاهرپرور،تحت عنوان« پردازش و بهبود کیفی تصاویر پزشکی هسته ای»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر جمال مظلوم،تحت عنوان« بررسی مورفولوژی ترکیبات نانوساختار کاتیونهای دو و سه ظرفیتی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر میثم باقری تاجانی،تحت عنوان« خصوصیات ترموالکتریک اسپینی یک پیوندگاه مولکولی»موافقت به عمل آمد.
طرح های پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی
-با طرح پژوهشی آقای دکتر ایرج شاکری نیا،تحت عنوان« روان شناسی محیط و صنعتی و سازمانی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مهناز خسرو جاوید،تحت عنوان« روانشناسی کودک و نوجوان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدحسن قلیزاده،تحت عنوان« مدیریت سرمایه در گردش»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدمهدی رحمتی،تحت عنوان« پژوهش هایی درباره فرهنگ، زندگی روزمره و ورزش»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی یعقوبی چوبری،تحت عنوان« بررسی جرایم و آسیب های اجتماعی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی صفایی،تحت عنوان« ادبیات عرفانی، طنز، معاصر»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد دوستار،تحت عنوان« توسعه مدیریت سازمانی و رفتاری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدحسین اسماعیلی سنگری،تحت عنوان« تحولات سیاسی و جنبش های اجتماعی ایران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید امیر نیاکوئی،تحت عنوان« روابط خارجی و راهبرد امنیتی ایران: از رقابت تا همکاری و گسترش ارتباطات»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر شهناز محمدزاده،تحت عنوان« روش های آموزش زبان روسی و ترجمه تخصصی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سید اسماعیل حسینی،تحت عنوان« تحلیل زیبایی شناختی برخی از خطب نهج البلاغه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرهاد رجبی،تحت عنوان« مسائل انسانی در شعر معاصر عربی و فارسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر اکرم روشنفکر،تحت عنوان« پژوهش های تطبیقی در ادبیات معاصر لبنان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر سیده اکرم رخشنده نیا،تحت عنوان« نقد آثار علی احمد باکثیر و نجیب کیلانی و نازک الملائکه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدعلی خزانه دارلو،تحت عنوان« بررسی تحقیقات در حوره نثر فارسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباس خائفی،تحت عنوان« نگرش های ادبی و زبانشناسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر ابراهیم مسعودنیا،تحت عنوان« بررسی تعیین کننده های اجتماعی-روانی سلامت/ بیماری و آسیب شناسی اجتماعی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی کریمیان،تحت عنوان« اخلاق کاربردی و فلسفه(علم النفس)»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرضا غلامی،تحت عنوان« رویکرد انتقادی به مدرنیته»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر طاهره شمسی بیدرونی،تحت عنوان« پژوهش در ادبیات تطبیقی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا معصومی راد،تحت عنوان« نقش و جایگاه فرهنگ در برنامه های توسعه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر معصومه رادگودرزی،تحت عنوان« تاثیر عوامل و قدرتهای منطقه ای و فرامنطقه ای بر تحولات سیاسی، امنیتی و اقتصادی ایران»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر سوینچ مهدیخانلی،تحت عنوان« روش های آموزش ضرب المثل های روسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر امید جهان بخت لیلی،تحت عنوان« بررسی روابط بینامتنی قرآن و شعر عربی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر منصور شعبانی،تحت عنوان« بررسی ساخت های نحوی زبان های فارسی و انگلیسی بر اساس رویکرد صورت گرا»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمود رنجبر،تحت عنوان« درس هایی درباره خاطره نویسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مریم جعفری مهرآبادی،تحت عنوان« مطالعات جغرافیایی شهر»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی پورصفر،تحت عنوان« بهبود کیفیت در آموزش عالی و آموزش و بهسازی منابع انسانی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر روح اله اوجی،تحت عنوان« آب و هوا و توسعه پایدار»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمد امین صراحی،تحت عنوان« بررسی ویژگی های واجی، ساختواژی، و معنایی واژگان مرکب در زبان فارسی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباس صادقی،تحت عنوان« مسائل تربیتی در حوزه های خانواده، تدریس و یادگیری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مجید پورعشور یاسوری،تحت عنوان« توسعه پایدار منطقه ای و تمرکززدایی شهر و روستا»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر رضا سیمبر،تحت عنوان« انقلاب اسلامی، روابط منطقه ای ایران و سیاست خاورمیانه ای آمریکا»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فردین علیخواه،تحت عنوان« مطالعات در حوزه رسانه های جدید و ارزیابی آثار اجتماعی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرضا هاشملو،تحت عنوان« ادبیات کهن عربی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر فرهاد اصغری،تحت عنوان« بررسی ویژگی های روانشناختی معتادین»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر آرش گل اندام ،تحت عنوان« لغت نامه مفاهیم ویژهرسی به روسی از ف »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مریم دانای طوس،تحت عنوان« بررسی وضعیت آموزش مجازی انگلیسی به عنوان زبان خارجی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباداله رستمی چلکاسری،تحت عنوان« پژوهش در حیطه حقوق قراردادها و آیین دادرسی مدنی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علیرضا فرحبخش،تحت عنوان« زمینه های نقد و تحلیل آثار ادبی: شعر- نمایشنامه- رمان-تئوری ادبی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر احمد جانسیز،تحت عنوان« تحولات ایران و جهان: ریشه های تاریخی و فرصت ها و چالشهای نوین»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمدرضا اقدامی،تحت عنوان« طرح پژوهشی انسان شناسی زیستی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عباسعلی حسین خانزاده،تحت عنوان« روانشناسی و آموزش افراد با نیازهای ویژه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حمید عباداللهی،تحت عنوان« مطالعات در حوزه جامعه شناسی اقتصادی و توسعه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر هدا حلاج زاده،تحت عنوان« بررسی مسائل و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه و توسعه»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر عبدالرضا تحریری،تحت عنوان« مهارت های آموزش زبان انگلیسی و متغیرهای فراگیری زبان مرتبط با زبان آموزان»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر نگین صفری نژاد،تحت عنوان« ادبیات عرفانی، ادبیات داستانی و تحلیل اسطوره شناختی »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر سیدرضا میرعسگری،تحت عنوان« تحلیل آثار اقتصادی برون سپاری بین المللی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و رشد جمعیت »موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مجتبی جانی پور،تحت عنوان« مقابله به مثل و اقدامات مجرمانه مشترک»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی خانم دکتر مهین سبحانی،تحت عنوان« موانع اجرای عدالت در حقوق بین الملل کیفری»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محسن اکبری ،تحت عنوان« بررسی عوامل درونی و بیرونی موثر بر رفتار مصرف کننده: عصر بازاریابی تجربی»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر مصطفی ابراهیم پور،تحت عنوان« عوامل موثر بر عملکرد و ارزیابی عملکرد سازمان و زنجیره تامین»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر محمود مرادی،تحت عنوان« بکارگیری تکنیک های بهینه سازی در مدیریت عملیات و زنجیره تامین»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر حسین آقابابایی،تحت عنوان«تحولات قانون مجازات اسلامی 1392 در حوزه جرایم علیه اشخاص(ارزش اثباتی ادله در جرایم علیه اشخاص؛ جنبه عمومی در جرایم علیه اشخاص و...)»موافقت به عمل آمد.
-با طرح پژوهشی آقای دکتر علی تسلیمی،تحت عنوان« مکتب های ادبی ایران»موافقت به عمل آمد.


رکورد ۱ تا ۱۵ از ۲۹۴ صفحه  ۱  |  ۲  |  ۳  |  ۴  |  ۵  |  ۶  |  ۷  |  ۸  |  ۹  |  ۱۰  |  ...  $ >